به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی فوتبال کشورمان روز 4 تیر 97 در یک بازی مهیج و به یادماندنی در  ورزشگاه موردویا سارانسک در برابر یاران کریس رونالدو قرار گرفت.

مسابقه ای که با تساوی 1 بر 1 به پایان رسید و اتفاقات فراوانی را در دل خود داشت که یکی از مهم ترین آنها لحظه ای بود که علیرضا بیرانوند به زیبایی پنالتی رونالدو را مهار کرد.از آن روز خاطرات زیادی برای مردم و اهالی فوتبال باقی مانده است.

مهدی خراطی، مدیر اجرایی تیم ملی بزرگسالان در این باره می گوید:اتمفسر عجیبی برای آن بازی در رختکن ما وجود داشت.بازیکنان تیم ملی برای لحظه به لحظه مسابقه برنامه داشتند. از نگاه همگان تیم ملی ایران در این بازی سزاوار برتری بود که در صورت این اتفاق تیم شایسته کشورمان به مرحله بعدی صعود می کرد.

وی ادامه داد: پس از تساوی 1 بر 1 مقابل پرتغال، در رختکن همه بازیکنان گریه می کردند.حتی بازیکنی از زمین خارج نمی شد و جالب اینکه تیم پرتغال و رونالدو در سوی مقابل از این نتیجه خوشحال بودند.

درباره صحنه مهم بازی و گرفتن پنالتی رونالدو توسط بیرانوند هم خراطی حرف های جالبی دارد.

او در این باره عنوان کرد: قبل از بازی کلیه پنالتی های رونالدو برای بیرانوند آنالیز شده بود و بیرانوند با تیزهوشی توانست آن لحظه مهم را رقم بزند.روز قبل از بازی هم تمرین پنالتی داشتیم.پنالتی های ما را در تمرین کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی می زدند.خوشبختانه در بازی هم این تمرین هم در روز بازی به کار تیم ملی آمد.
 
 تیم ملی ایران:
 
    علیرضا بیرانوند
    رامین رضاییان
    احسان حاج صفی(56 میلاد محمدی)
    مرتضی پورعلی گنجی
    مجید حسینی
    امید ابراهیمی
    سعید عزت اللهی(76 کریم انصاری فرد)
    وحید امیری
    علیرضا جهانبخش(70 سامان قدوس)
    مهدی طارمی
    سردار آزمون
 
سرمربی: کارلوس کی روش   
 
تیم ملی پرتغال:
 
    پاتریسیو
    په په
    فونته
    گوئررو
    سدریک
    کاروالیو
    ژوا ماریو(84 موتینیو)
    کوارشما(70 برناردو سیوا)
    آندره سیلوا(6+90 گونزالو گوئدس)
    آندره سیلوا
    کریستیانو رونالدو
 
سرمربی: فرناندو سانتوس

 

26

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: