به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مهدی حیدری، نایب رئیس فدراسیون نجات غریق، در رابطه با فعالیت‌های فدراسیون در دوران کرونا اظهار داشت: تقریبا سه رشته زیر مجموعه فدراسون ما است، یعنی نجات غریق، غواصی و آب درمانی. نجات غریق مسئولیت ایمنی اماکن آبی، استخر‌ها، مجموعه‌های مجوز رسمی فعالیت از وزارت ورزش را دارند و سواحل را بر عهده دارد. ناجیان غریق در طرح سالم‌سازی سواحل که زیر نظر استانداری‌ها انجام می‌شود نیز فعال هستند. ناجیان غریقی که هر ساله در دوره‌های فدراسیون حضور پیدا می‌کنند در سواحل با همکاری جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی وظیفه حفظ جان مردم و ایمن‌سازی را برعهده دارند. با شیوع ویروس کرونا که بسیاری از استخرها و اماکن آبی تعطیل است، مردم بیشتر به سمت دریا رفتند، بنابراین سعی کردیم با محوریت مدیریت استانداری، جمعیت هلال احمر و نیروی انتظامی در سواحل امنیت برقرار کنیم.

او ادامه داد: در حال حاضر که بیشتر استخرها به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است اما آن‌ها هم باید براساس یک دستورالعمل و آیین‌نامه عمل کنند و ناجیان غریق در آن‌جا حضور داشته باشند. براساس قانون امنیت استخرها برعهده ما است، ان‌شاءالله بتوانیم در مناطقی که استخرها باز است، امنیت برقرار کنیم.

حیدری عنوان کرد: رشته غواصی در سواحل جنوبی کشور انجام می‌شود که در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی فعالیت‌ها تقریبا تعطیل است. در رشته‌های نجات غریق و آب درمانی برای این که بچه‌ها افت نکنند و حداقل از لحاظ دانش فنی بتوانیم آن‌ها را حفظ کنیم، از ابتدای سال تا بع حال دوره‌های آموزشی به صورت وبینار آنلاین با بهره‌گیری از بهترین متخصصین و مدرسین کشور برگزار کردیم.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق گفت: در بخش آب‌درمانی فعالیت مشترکی بین ما و فدراسیون پزشکی ورزشی شروع شد، خیلی از مباحث علمی توسط همکاران ما در فدراسیون پزشکی و تمرینات در آب و فعالیت‌های فیزیکی را کارشناسان ما دوره‌هایی را برگزار می‌کنیم. 3/5

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: