به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شمارش معکوس برای آغاز رقابت های کاراته در مسابقات المپیک توکیو آغاز شده است. طبق اعلام قبلی کمیته بین المللی المپیک ، مسابقات کاراته المپیک توکیو در دو بخش مردان و زنان طی روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. 

در فاصله یک سال تا آغاز این مسابقات، فدراسیون جهانی به دنبال راه اندازی کمپینی است تا توجه جامعه ورزش را به حضور کاراته در توکیو جلب کند. در همین خصوص  " آنتونیو اسپینوز" رئیس فدراسیون جهانی در پیامی عنوان داشت: کاراته نشان داده که می تواند ارزش بیشتری به مسابقات المپیک دهد. اکنون در فاصله یک سال تا شروع مسابقات ما برای نشان دادن بزرگی و جذابیت کاراته تلاش می کنیم. اعضای خانواده کاراته در کنار یکدیگر قوی هستند.

مسابقات کاراته با حضور 80 ورزشکار در المپیک توکیو برگزار می شود. طبق برنامه اعلام شده ۱۴ مردادماه رقابتهای کاتای انفرادی بانوان، مبارزات وزن ۶۷- کیلوگرم مردان و ۵۵- کیلوگرم زنان برگزار می‌شود. ۱۵ مردادماه رقابتهای کاتای مردان، مبارزات وزن ۶۱- کیلوگرم زنان و ۷۵- کیلوگرم مردان و ۱۶ مردادماه مبارزات وزن ۶۱+ کیلوگرم زنان و ۷۵+ کیلوگرم مردان برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: