بهمن طهماسبی، مهاجم اسبق تیم استقلال، در گفت‌گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص پیروزی تیم استقلال مقابل سپاهان اظهار داشت: اول از همه باید این برد را به کادر فنی و بازیکنان استقلال تبریک بگویم. آنها روزهای سختی را طی یک ماه گذشته پشت سر گذاشتند اما با تلاش و انگیزه بالا به کار خود ادامه دادند و ثابت کردند مرد روزهای سخت هستند. تبریک ویژه‌ای هم به فرهاد مجیدی می‌گویم که طی هفته‌های اخیر تمرکزش را روی کارش گذاشت و با اینکه فشار انتقادات روی او زیاد بود اما تلاش کرد با شناسایی نقاط ضعف تیمش استقلال را به روزهای خوب برگرداند. این تبریک فقط به خاطر برد استقلال مقابل سپاهان نیست. این برد ارزش زیادی داشت اما باید به فرهاد مجیدی تبریک گفت به خاطر اینکه نقاط ضعف تیمش را تاحدود زیادی (نه به طور کامل) برطرف کرد و دیدیم تیمش مقابل سپاهان قدرتمند تا چه اندازه هوشمندانه بازی و با وجود 10 نفره شدن برتری‌اش نسبت به حریف را حفظ کرد.

او ادامه داد: در روزی که هیچ‌کدام از تیم‌های مدعی نتوانستند پیروز باشند استقلال مقابل سپاهان بردی 6 امتیازی به دست آورد. بعد از اخراج رضاوند در دقایق پایانی نیمه اول به نظر می‌رسید کار استقلال دشوار شود اما مجیدی با هوشمندی سیستم تیم را تغییر داد و استقلال در بهترین زمان ممکن یعنی در ابتدای نیمه اول به گل رسید. در حالی که به نظر می‌رسید سپاهان با یک بازیکن بیشتر حمله کند و برای رسیدن به گل تساوی تلاش کند اما فشار منطقی استقلال به خط هافبک سپاهان این تیم را عقب برد و بازیکنان رقیب را وادار به اشتباه کرد. گل دوم استقلال هم روی هوشمندی بازیکنان استقلال و سردرگمی سپاهانی‌ها به ثمر رسید. حملات سپاهان هم در ادامه بازی چندان هوشمندانه نبود و کاملا طبیعی بود استقلالی‌ها با چنگ و دندان از گل‌هایشان محافظت کنند. در واقع سپاهان در این دیدار تحت تاثیر بازی هوشمندانه استقلال و هوش فوتبالی فرهاد مجیدی قرار گرفت.

طهماسبی با اشاره به غیبت قلعه‌نویی روی نیمکت سپاهان افزود: قلعه‌نویی سرمربی کاریزماتیکی است و قطعا غیبت او روی نیمکت سپاهان به ضرر این تیم تمام شد. سپاهان بعد از تعطیلات لیگ افت کرده و فشار روی قلعه‌نویی زیاد است. سپاهان از پرافتخارترین تیم های فوتبال ایران است و هوادارانش هر سال توقع قهرمانی دارند. امیدوارم این تیم هم هرچه زودتر به روزهای خوبش برگردد.

مهاجم اسبق تیم‌های استقلال و سپاهان گفت: قبلا گفته بودم مخالف حضور فرهاد مجیدی در استقلال هستم چون استقلال شرایط خوبی نداشت و دوست نداشتم اسطوره‌ای مثل فرهاد مجیدی در این شرایط نامناسب سرمربی استقلال شود اما حال که روند تیم بهتر شده برای فرهاد و استقلال خوشحالم. امیدوارم استقلال بتواند با فرهاد قهرمان جام حذفی شود تا یک مربی جوان از جنس استقلال برای این باشگاه و هوادارانش افتخارآفرینی کند. 3/5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: