به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ موفقیت‌های گلرهای فصل قبل پرسپولیس در حالی رقم خورد که از همان زمان زمزمه‌هایی در خصوص جدایی احتمالی علیرضا بیرانوند از جمع سرخ‌پوشان به گوش می‌رسید، مساله‌ای که این نگرانی‌ها را برای پرسپولیس و هوادارانش ایجاد کرده بود که با جدایی دروازه‌بان ملی‌پوش و شماره یک خود، در ادامه از این ناحیه با مشکل روبرو شده و این مساله در نهایت سبب شود که این تیم در اوج رقابت با مدعیان برای تداوم قهرمانی‌هایش درون دروازه، با چالش‌هایی مواجه شود.

پرسپولیس در ابتدای فصل و در حالی که با قهرمانی در لیگ و حذفی اتوماتیک‌وار توانسته بود سوپرجام را نیز به دست آورد، کار خود را با رادو و بیرانوند آغاز کرد. در ابتدای فصل پرسپولیس که حالا همه به این تیم به چشم مدعی شماره یک قهرمانی نگاه می‌کردند، با قدرت کار خود را آغاز نکرد و این در حالی بود که 3 شکست از 4 باخت این تیم در لیگ برتر تا به امروز در 6 هفته ابتدایی فصل رقم خورد تا برخی نگاه‌ها به درون دروازه پرسپولیس معطوف شود اما در ادامه این روند نزولی از بین رفت تا بدین ترتیب نگرانی‌ها از این حیث به حداقل برسد.

دردسر شیرین برای کادر فنی پرسپولیس

پرسپولیس با دروازه‌بان‌هایی که به‌طور متناوب از آنها درون دروازه‌اش استفاده می‌کرد فصل را در شرایطی ادامه داد که کادر فنی سرخ‌ها هر زمان به هر یک از این گلرها برای حراست از دروازه تیم استفاده می‌کرد با عملکرد خوب و قابل قبول او روبرو می‌شد تا بدین ترتیب دردسر شیرینی برای انتخاب شماره یک برای مربیان پرسپولیس به وجود بیاید.

JamNewsImage14411131

پرسپولیس بدون شماره یک!

کادرفنی سرخ‌ها در این فصل در شرایطی از بیرانوند و رادو درون دروازه این تیم بهره برد که در طول فصل دروازه‌بانی به نام دروازه‌بان شماره یک نداشت و انتخاب گلر برای هر بازی منوط به عملکرد او در طول هفته در تمرینات بود تا بدنی ترتیب حس رقابت و جنگ برای حضور در ترکیب برای هر دو دروازه‌بان تیم وجود داشته باشد، هرچند در مقطعی کوتاه در دوران حضور گابریل کالدرون، علیرضا بیرانوند با مرد آرژانتینی نیمکت هدایت سرخ‌ها، با چالشی روبرو شد اما این مساله خیلی زود رفع و رجوع شد تا سایه ورود حاشیه از این کانال به پرسپولیس، از سر این تیم برداشته شده و آرامش موجود سبب شود تیم با کمترین مشکل از این جهت دوران مهم خود را سپری کرده و بتواند مقطع حساسی را پشت سر بگذارد.

کابوسی به نام جدایی بیرو

در اوایل نیم فصل دوم لیگ برتر و پس از این که پرسپولیس توانست قهرمانی‌اش در نیم فصل را مسجل کند، دوباره ساز جدایی بیرانوند از پرسپولیس کوک و این بار این مساله با جدیت بیشتری از سوی دروازه‌بان اول سرخ‌ها پیگیری شد. هرچند در آن مقطع مسئولان پرسپولیس درصدد بودند بیرو را حداقل تا پایان فصل به ماندن در تیم راضی کنند اما مرغ او یک پا داشت و مقدمات جدایی او از پرسپولیس جدی‌تر از قبل پیگیری شد تا در نهایت پس از مقطعی که به خاطر کرونا و مسدود بودن مرزهای هوایی، امکان خروج او از ایران میسر نشد، بالاخره اتفاقی که پرسپولیسی‌ها دوست نداشتند حداقل تا پایان فصل رخ می داد، اتفاق افتاد و بیرانوند مسافر بلژیک شد تا پرسپولیس بماند و گلری به نام رادو!

370062_677

ادامه درخشش گلر کروات

با جدایی قطعی بیرانوند، فضا برای گلر کروات بیش از پیش باز شد تا این بار و در دوره پساکرونا که خیلی‌ها پیش‌بینی افت و افول تیم گل‌محمدی را داشتند، نگاه‌ها بیش از گذشته به این دروازه‌بان خارجی پرسپولیس معطوف شود. این در حالی بود که رادو این بار هم از آزمون مهمی که پیش روی خود می‌دید، سربلند و موفق بیرون آمد با ثبت کلین شیت‌های پیاپی، سهم ویژه‌ای در موفقیت و تثبیت قهرمانی پرسپولیس در فاصله 4 هفته مانده به پایان لیگ داشته باشد. حالا با حضور رادوشوویچ و حاشیه امنیت خوبی که او درون دروازه پرسپولیس ایجاد کرده خیلی‌ها از او به عنوان گلر شماره یک پرسپولیس برای فصل بعدی این تیم هم یاد می‌کنند.

سعید عزیزیان: رادوشوویچ کاملا حرفه‌ای است

سعید عزیزیان، دروازه‌بان دهه 60 پرسپولیس که اتفاقا سابقه حضور به عنوان مربی دروازه‌بان‌های این تیم را نیز در کارنامه کاری خود دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در واکنش به سوال ما در خصوص وضعیت دروازه‌بان‌های پرسپولیس در لیگ نوزدهم می‌گوید: بیرانوند به عنوان دروازه‌بان شماره یک تیم ملی در پرسپولیس خوش درخشید و عملکرد خوبی داشت. البته او در مقطعی با افت و نوسان روبرو شده بود که خوشبختانه این مقطع زودگذر و کوتاه بود. در مورد رادو هم باید بگویم او دروازه‌بان خوب و حرفه‌ای است که هیچ‌گاه به نیمکت‌نشینی‌های نسبتا طولانی که در مقاطعی از فصول اخیر در پرسپولیس واکنش منفی نشان نداد و هر زمانی هم که به او فرصت رسید، نمایش قابل قبولی داشت تا خیال پرسپولیس از درون دروازه‌اش از هر جهت راحت باشد.

عزیزیان در ادامه گفت: با توجه به جدایی بیرانوند از پرسپولیس به اعتقاد من این تیم برای فصل بعد در درون دروازه حداقل به دو دروازه‌بان خوب نیاز دارد تا با توجه به حضور پرسپولیس در 3 جام از این جهت کمبودی در این تیم به وجود نیاید. مثل شرایطی که پرسپولیس در سال 1386 داشت و همزمان از 4 دروازه‌بان (مهدی واعظی، حسن رودباریان، فرشید کریمی و علیرضا حقیقی) که تقریبا در یک سطح فنی بودند، سود می‌برد.

قلیچ: پرسپولیس دروازه‌بان جدیدی نمی‌خواهد

وحید قلیچ، سنگربان دهه 60 پرسپولیس، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به نقش مهم خط دفاعی خوب در نمایش قابل قبول بیرانوند و رادوشوویچ در فصل جاری لیگ برتر، اظهار داشت: با توجه به خط دفاعی خوبی که پرسپولیس در این فصل دارد، عملکرد خوب دروازه‌بان‌هایش دور از انتظار نبود. عملکرد خوب مدافعان این تیم، باعث شد در اکثر بازی‌ها خطرات کمی روی دروازه پرسپولیس ایجاد شده و از این جهت شرایط به سود دروازه‌بان‌ها رقم بخورد.

این مربی اسبق پرسپولیس درخصوص آینده دروازه‌بان‌های پرسپولیس برای فصل آینده تصریح کرد: رادوشوویچ نشان داده دروازه‌بانی حرفه‌ای و کاربلد است و می‌تواند در فصل بعد هم برای این تیم خوش بدرخشد. این در حالی است که این تیم در حال حاضر دروازه‌بان جوانی به نام امیرحسین بیات را در اختیار دارد که به نظر من دروازه‌بان آینده‌داری است و می‌توان به او و توانایی‌هایش اعتماد کرد. من در یکی، دو تمرین پرسپولیس او را دیده‌ام و براین باورم او می‌تواند به دروازه‌بان مطمئن و خولی برای پرسپولیس تبدیل شود. به اعتقاد من یحیی گل‌محمدی که مربی جوانگرایی است، از اعتماد به او ضرر نخواهد کرد. اگر رادو بماند و به بیات هم فضا داده شود، پرسپولیس برای فصل بعد به دروازه‌بان دیگری نیاز ندارد.

نویسنده: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: