به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ وحید عبدالهی، مدیر فنی تیم فتح صدر البرز درباره آخرین وضعیت این تیم برای حضور در رقابت‌های لیگ گفت: باشگاه فتح صدر البرز از مدیریت بسیار خوبی برخوردار است. سال گذشته هم خوشبختانه در بخش بانوان عملکرد بسیار خوبی را داشت و موفق شد به صورت مشترک با تیم لوازم خانگی کن به عنوان قهرمانی دست یابد. امسال تصمیم دارد در بخش آقایان هم تیمداری کند که اتفاق بسیار خوبی برای تکواندو ایران است. من هم به تازگی به این تیم اضافه شدم فصل قبل در کنار تیم کن بودم که همه چیز خوب بود و مشکلی وجود نداشت که جا دارد از زحمات مدیرعامل، تمامی اساتید و بازیکتان که این چندساله باهم کار کردیم تشکر کنم اما احساس کردم در باشگاه فتح صدر البرز بهتر می‌توانم در خدمت تکواندو باشم. در حال حاضر بیشتر به فکر نقل و انتقالات هستیم چون عملا نمی‌توانیم در چنین شرایطی تمرینات را برگزار کنیم.

عبدالهی با اشاره به لزوم برگزاری لیگ ادامه داد: در حال حاضر صرفا مشکل لیگ نیست ما در همه بخش‌ها با این روند به مشکل خواهیم خورد. لیگ را می توان با پروتکل های بهداشتی برگزار کرد که بهتر است این اتفاق بیفتد چون منبع درآمد بازیکنان است و در کنار آن بازیکنان در کورس مسابقات هستند و آمادگی خود را حفظ می‌کنند. تمرینات تیم‌ملی هم واقعا اهمیت دارد به هرحال تکواندو ورزش المپیکی است و انتظارات از آن بالا، هر چند تکواندو رشته پربرخوردی است اما جالب است که در کل دنیا فوتبال برگزار می‌شود و اتفاقا شادی‌های پس از گل‌‌شان هم پربرخورد‌تر از رشته‌ای مانند تکواندو است اما هنوز به یکسری از تیم‌ها مجوز برگزاری مسابقه و یا اردو را نمی‌دهند. در حالی که ما در تمرینات می‌توانیم بدون انجام مبارزه روی تکنیک، تاکتیک و تمرینات بدنسازی بازیکنان کار کنیم. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان پیگیری بیشتری برای کسب مجوز جهت برگزاری اردوها را انجام دهد.

او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود آبان‌ماه رقابت‌های قهرمانی آسیا در اردن برگزار خواهد شد؟ گفت: این خبر در رابطه با کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا است که فقط تیم بانوان باید در این رویداد شرکت کند که هنوز هیچ چیز قطعی اعلام نشده و در حد گمانه‌زنی است ولی اگر قرار باشد علاوه بر کسب سهمیه المپیک قاره‌ای، قهرمانی آسیا در این تاریخ برگزار شود قطعا به ضرر ما خواهد بود چرا که حداقل نیاز به چند ماه تمرین هماهنگ داریم تا بتوانیم آمادگی لازم برای حضور در مسابقات مهم را به دست بیاوریم.

عبدالهی در پایان در خصوص احتمال لغو مجدد المپیک بیان کرد: کرونا هر اتفاقی را ممکن است رقم بزند اما با قاطعیت نمی‌توان در این خصوص نظر دارد. به هر حال المپیک هم برای ioc و هم برای ژاپن اهمیت دارد چرا که هم هزینه کردند و هم برایشان سودآور است. 4

خبرنگار: فریبا جلیل‌خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: