محمد نوری، پیشکسوت استقلال، درباره ارزیابی خود از آخرین وضعیت آبی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: فکر می‌کنم بعد از آمدن مجیدی چند هفته‌ای تیم شرایط روحی خوبی نداشت. به هر حال مجیدی تیمی را تحویل گرفته بوده که استراماچونی آن را بسته بود و به زمان احتیاج داشت که بتواند سیستم خود را در تیم پیاده کند. به نظرم در این چند بازی اخیر مجیدی نتایج بدی نگرفت با توجه به اینکه یک تعداد بازیکن مصدوم هم داشت. هرچند در این مدت روند خوبی را داشته اما فشار همچنان رویش زیاد است.

او ادامه داد: به نظرم مجیدی تمام نگاه و توانش را باید برای جام حذفی بگذارد. چون اگر در جام حذفی قهرمان شود به لیگ قهرمانان آسیا خواهد رفت.

بازیکن اسبق استقلال با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه سرمربی آبی‌پوشان گفت: ما یک مقدار غریب نواز و غریب پسند هم هستیم. استراماچونی چون یک مربی خارجی بود خیلی مورد هجمه قرار نگرفت با اینکه حتی در 6، 7 بازی اول اصلا نتایج خوبی را کسب نمی‌کرد. اما کم کم بهتر شد و بالاخره روند بازی‌های خوب استراماچونی پدیدار شد و توانست آن را ادامه دهد و استقلال به تیمی تبدیل شد که هوادار راحت در استادیوم می‌نشست و بازی را نگاه می‌کرد چون خاطر جمع بود تیم راحت بازی می‌کند و بازی را هم می‌برد. مجیدی تیمی را از استراماچونی تحویل گرفت که همه انتظار داشتند آن تیم روند خوبی را ادامه دهد اما فرهاد مربی جوانی است که باید فرصت بدهیم کارش را انجام بدهد. باید به او کمک شود و در چند مصاحبه‌ای هم که این چند هفته داشتم گفتم مجیدی باید یک مقدار مشورت از بزرگترها و پیشکسوت‌ها بگیرد. هیچ‌کس دشمنش نیست و هیچ‌کس دوست ندارد او نتیجه نگیرد. به خدا همه دوست دارند استقلال با مجیدی نتیجه بگیرد و اگر یک مقدار با پیشکسوتان و بزرگترها تعامل کند و مشورت بگیرد، قطعا موفق‌تر خواهد بود.

_ATN2934

نوری در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید استقلال با این شرایط فصل آینده جزو مدعیان قهرمانی خواهد بود؟ گفت: استقلال بازیکنان و مهره‌های خیلی خوبی دارد و تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها در تیم هستند. الان استقلال یکی از بهترین خطوط حمله‌ ایران را دارد و در هر بازی گل می‌زند. اگر همین بازیکنان را حفظ کنند و یکی، دو نفر هم اضافه شوند، فکر می‌کنم استقلال فصل بعد هم بتواند مدعی باشد و حتی قهرمانی را کسب کند.

او در واکنش به صحبت‌های پرویز برومند گفت: من کجای این تاریخم؟ همه می‌دانند، هواداران هم می‌دانند و رزومه‌ام هم مشخص است. من قبل از برومند در استقلال بودم حالا یکسری چیزها را نمی‌خواهم بگویم و قضاوت را به عهده هواداران می‌گذارم چون هواداران خودشان قضاوت می‌کنند. طرفدراان خوب می‌دانند چه کسی به استقلال تعصب داشته و چه کسی نداشته. من الان از خودم تعریف کنم خوب نیست. من وارد ورزشگاه می‌شدم 50 هزار نفر می‌گفتند نوری باتعصب؛ اصلا لقبم بود. به هر حال هوادار و مردم این قضاوت را می‌کنند چون قاضی‌های خوبی هستند.

پیشکسوت آبی‌پوشان افزود: من آدمی هستم که اگر مصاحبه و انتقاد هم کنم، انتقاد سازنده است نه انتقادی که به تیم لطمه بزند. برای ما فقط استقلال مهم است و امیدوارم تیم موفق باشد. هر کسی که سرمربی و کادر فنی باشد ما حمایت می‌کنیم چون دوست داریم استقلال موفق شود.

مدافع اسبق استقلال در خصوص خصوصی‌سازی سرخابی‌ها بیان کرد: خدا کند چنین چیزی اتفاق بیفتد. ما که سالیان سال است انتظار می‌کشیم. خیلی هم وعده و وعید دادند هر سال. خیلی خوشحال هستم و استقبال می‌کنم که ان‌شاءالله این کار انجام شود چون این دو باشگاه متعلق به مردم، هواداران و پیشکسوتان است و سهام‌شان باید برای همین مردم و پیشکسوتان باشد. 4

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: