به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن فرانسه شکست برابر آتلانتا ایتالیا را در دقایق پایانی با برتری عوض کرد تا به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسد. چهارشنبه شب در نخستین دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی، تیم متمول و مدعی پاری‌سن‌ژرمن فرانسه به مصاف آتالانتا ایتالیا رفت و در حالی‌که با یک گل عقب بود در لحظات پایانی همه چیز را تغییر داد و به پیروزی دو بر یک دست یافت.

این دیدار در حالی آغاز شد که کیلین امباپه پس از سپری کردن دوران مصدومیت خود روی نیمکت پاری‌سن‌ژرمن قرار داشت و آنخل دی‌ماریا نیز غایب بود. پاریسی‌ها با هدایت توماس توخل برای پایان دادن به ناکامی‌های اخیر خود در لیگ قهرمانان، کار را تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه پنجم نیمار در مصاف تک به تک با دروازه‌بان حریف قرار گرفت اما با ضربه‌ای عجیب این بخت را از دست داد.

در ادامه بازیکنان آتالانتا که فصل درخشانی داشته‌اند، بدون هراس از ستاره‌های حریف به طراحی حمله پرداخته و چند مرتبه دروازه پاری‌سن‌ژرمن را تهدید کردند. سپس بازیکنان هر دو تیم با روشی تهاجمی در پی گلزنی بودند. دقیقه 26 ماریو پاسالیچ هافبک اهل کرواسی آتالانتا با ضربه‌ای تماشایی و غیرقابل مهار توپ را به تور دروازه پاریسی‌ها دوخت تا گل نخست بازی رقم بخورد. در نهایت نیمه نخست با یک گل به سود آتالانتا به اتمام رسید تا نماینده ایتالیا در یک قدمی شگفتی‌ سازی باشد.

در نیمه دوم پاریسی‌ها که در آستانه ناکامی دیگری در لیگ قهرمانان بودند با روشی کاملا تهاجمی کار را دنبال کردند. در مقابل آتالانتا با خط حمله زهردارش در ضدحملات بسیار خطرناک نشان می‌داد. دقیقه 60 امباپه به میدان آمد تا شاید گره از مشکلات پاریسی‌ها باز کند. بازیکنان آتالانتا با خطاهای متعدد، ریتم بازی و حملات حریف را از بین برده و 5 مرتبه با کارت زرد جریمه شدند. 

در دقیقه 90 ارسال روی دروازه آتالانتا با اشتباه مدافعان این تیم همراه شد تا مارکینیوس برزیلی گل تساوی را به ارمغان آورده و تیمش را نجات دهد. دقیقه 92 کار تیمی زیبای پاریسی‌ها و پاس عالی نیمار به چوپوموتینگ کامرونی رسید تا او گل دوم را به ارمغان آورده تا پاری‌سن‌ژرمن با کولاک 2 دقیقه‌ای، جواز صعود به نیمه‌نهایی را کسب کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: