به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در بازی‌های این هفته جدال‌های ویژه‌ای را برای بقا و کسب سهمیه شاهد هستیم که برنامه آن را در زیر  با هم مرور خواهیم کرد.

تراکتور تبریز- ماشین‌سازی‌ تبریز 

برادرکشی در تبریز!

دربی تبریز در این هفته از رقابت‌های لیگ برتر حساس‌تر از قبل دنبال می‌شود. تراکتوری‌ها که هفته پیش در دیدار برابر شاهین قعرنشین به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل نرسیدند، برای تثبیت جایگاه خود در بالای جدول و قطعی کردن سهمیه آسیایی خود برای پیروزی به میدان می‌روند. این در حالی است که فاصله امتیازی کم در انتهای جدول باعث شده ماشین‌سازان همچنان خطر سقوط را احساس کرده و برای بقا به کسب امتیاز از این دیدار احتیاج مبرم دارد تا کار به اما و اگرهای هفته آخر کشیده نشود.

شاگردان افاضلی هفته پیش در آستانه پیروزی برابر پارس جنوبی و کسب 3 امتیاز حساس بودند اما گل دیرهنگام جمی‌ها رویای آنها را برای کسب پیروزی شیرینی را نقش برآب کرد!

بازی رفت که با پیروزی ماشین‌سازی به پایان رسید، اخراج رسول خطیبی را به همراه داشت و این بار پیروزی تراکتور می‌تواند به قیمت سقوط ماشین‌سازان تمام شود و البته توقف شاگردان الهامی شاید به از دست رفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بیانجامد.

نساجی مازندران- ذوب‌آهن اصفهان

ذوبی‌ها در قائمشهر به‌دنبال بقا!

هرچند ذوبی‌ها پس از پیروزی دلچسب در تهران برابر پرسپولیس شرایط خود را در جدول رده‌بندی بهتر از قبل کردند اما برای این که خیال‌شان بابت حفظ سهمیه در لیگ برتر راحت شود با برنامه ویژه‌ای مسافر قائمشهر می‌شوند تا برابر تیم محمود فکری به میدان بروند.

این درحالی است که با توجه به حضور نساجی‌چی‌ها در کمرکش جدول، این دیدار و امتیازات آن برای آنها حساسیت زیادی ندارد با این وجود شاگردان فکری که هفته‌هاست روی دور نتیجه‌گیری قرار گرفته‌اند و هفته قبل هم سپاهان را در اصفهان شکست داده‌اند اصلا نمی‌خواهند نوار موفقیت‌های خود را پاره‌ شده ببینند و با انگیزه برابر شاگردان لوکا به میدان می‌روند.

سایپا تهران- نفت‌ مسجدسلیمان

تلاش شاگردان صادقی برای رسیدن به ساحا آرامش

شاگردان ابراهیم صادقی هفته قبل از دیدار برابر فولاد با امتیاز زمین را ترک کردند و موفق شدند فولادی که برای کسب سهمیه می‌جنگد را در خانه‌اش متوقف کنند و جمع امتیازات خود را به عدد 28 برسانند، امتیازی که اگرچه این تیم را به سکوی دوازدهم رساند اما با توجه به فاصله کم امتیازی در انتهای جدول نتوانسته خیال نارنجی‌ها را راحت کند.

در چنین شرایطی سایپایی‌ها در بازی بیست و نهم خود در لیگ برتر به مصاف مهدی تارتار و تیمش می‌روند، تیمی که در بازی قبل با غافلگیری بزرگ برابر گل‌گهر، روبرو شد و پیروزی را با کامبک سیرجانی‌ها با شکست عوض کرد.

نفت مسجدسلیمان با این شکست و نتایج دیگری که در بازی‌های هفته قبل رقم خورد، با 34 امتیاز در رده نهم جدول رده بندی قرار گرفت.

صنعت نفت آبادان-  شاهین شهرداری‌ بوشهر 

شام آخر برای شاهین؟!

در دیداری تمام جنوبی که به نوعی می‌توان آن را دربی جنوبی‌ها خواند صنعت‌نفت آبادان در خانه‌اش میزبان شاهین بوشهر است. نفتی که در هفته قبل با یک گل در تهران برابر پیکان شکست خورد در حالی باید در دیداری خانگی به مصاف شاهین برود که نه انگیزه‌ای برای صعود به پله‌های بالاتر جدول رده‌بندی دارد و نه ترس از سقوط. به نظر می‌رسد بی‌انگیزگی نفتی‌ها  می‌تواند امیدی را برای شاهینی‌ها ایجاد کند تا با کسب 3 امتیاز در این هفته منتظر معجزه در سایر دیدارها و البته هفته پایانی باشند.

این در حالی است که با توجه به شرایط امتیازی در انتهای جدول، اگر شاهینی‌ها در این بازی امتیاز از دست بدهند باید یک هفته زودتر از پایان فصل با لیگ برتر خداحافظی کنند.

سپاهان اصفهان-  شهرخودرو مشهد

 فینال کسب سهمیه در اصفهان 

بدون شک این روزها، سپاهانی‌ها به لحاظ نتیجه‌گیری یکی از بدترین دوران خود را سپری می‌کنند و در حالی در تلاش برای کسب سهمیه آسیا هستند که پس از حذف در جام حذفی و استعفای امیر قلعه‌نویی بحران‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند.

سپاهان هفته قبل در خانه برابر نساجی شکست خورد تا پس از باخت پر حرف وحدیث برابر استقلال، دومین شکست متوالی‌شان را در این فصل تجربه کنند. البته این پایان کار نبود و زردهای دیار زاینده‌رود در جام حذفی هم به استقلال باختند تا در شکست هت‌تریک کرده و شانس رسیدن به آسیا از طریق جام حذفی را از دست بدهند و اندک شانس‌های باقی‌مانده برای رسیدن به سهمیه آسیا را در لیگ برتر جستجو کنند.

حریف این هفته زردها، شهرخودرویی است که با امتیاز مساوی و فقط به خاطر تفاضل گل، یک پله پائین‌تر از سپاهان در رده ششم قرار دارد و به لحاظ نتیجه‌گیری هم اوضاع بهتری از اصفهانی‌ها ندارد.

تیم برنده این بازی می‌تواند آخرین شانسش برای آسیایی شدن را در هفته آخر جستجو کند اما بازنده دیگر هیچ شانسی نخواهد داشت و مساوی این بازی هم احتمالا هر دو تیم را از گردونه رقابت برای کشب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا خارج خواهد کرد.

پارس جنوبی جم- فولاد خوزستان

یک بازی برای 6 امتیاز!

تیم پانزدهم جدول رده بندی در دیداری خانگی در تلاش است با کسب پیروزی برابر یکی از تیم‌های مدعی کسب سهمیه و حتی نایب قهرمانی، در لیگ برتر بماند.

اگرچه پارس جنوبی جم باگل دیرهنگامی که هفته پیش برابر ماشین‌سازی به ثمر رساند، از شکست گریخت اما یک امتیاز آن دیدار باعث نشد پارسی‌ها در جدول جایگاه خوبی را به دست بیاورد و کماکان با 26 امتیاز در رده ماقبل آخر قرار دارند و یک از اصلی‌ترین کاندیداهای سقوط محسوب می‌شوند.

در آن سوی میدان، فولاد جواد نکونام که برای کسب سهمیه و حتی نایب قهرمانی می‌جنگد، هفته گذشته در دیداری خانگی برابر سایپا متوقف شد تا 2 امتیاز ارزشمند را در آن دیدار از دست بدهد. با این تفاسیر و با توجه به شرایط 2 تیم در جدول، پیروزی در این دیدار برای هر 2 تیم از نان شب واجب‌تر است و ارزشی 6 امتیازی دارد! 3/5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: