حمید استیلی، سرمربی تیم امید کشورمان، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درخصوص وضعیت این‌ روزهای فوتبال اظهار داشت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا علاوه بر این که مردم را از جهات مختلف با مشکل روبرو کرد به فوتبال هم ضربه زد. با این حال خوشبختانه لیگ برتر از این ناحیه کمترین زیان را دید و خوشحالم در نهایت رای به ادامه بازی‌ها داده شد و حالا هم این بازی‌ها  رو به پایان  است. امیدوارم این ویروس زودتر در سراسر جهان از بین برود تا مردم در همه عرصه‌های زندگی به شرایط عادی بازگردند و در ورزش نیز بتوانیم مثل قبل همه رشته‌ها را بدون محدودیت‌ها پی‌گیری کنیم.

استیلی با اشاره به اولین تورنمنت رسمی امیدها خاطرنشان کرد: در رده امید در خردادماه سال آتی بازی‌های آسیایی را در پیش داریم که با توجه به شرایط این احتمال وجود دارد که از مهرماه برنامه‌های تیم امید را آغاز کنیم.

سرمربی اسبق پرسپولیس با اشاره به قهرمانی دوباره سرخ‌پوشان در لیگ نوزدهم گفت: جا دارد این قهرمانی را به همه پرسپولیسی‌ها از جمله هواداران، بازیکنان، کادر فنی و همه عزیزانی که به هر نحو به باشگاه کمک کردند تا این قهرمانی به دست بیاید، تبریک بگویم.

او در ادامه تصریح کرد: بدون شک حمایت هواداران و زحماتی که یحیی گل‌محمدی و کادر فنی از جمله افشین پیروانی، کریم باقری، حمید مطهری و داوود فنایی و حتی کادر تدارکات و پزشکی که بعضا کمتر از آنها نام برده می‌شود، در کنار تلاش بازیکنان داشتند، در نهایت منجر به این شد که پرسپولیس با وجود مشکلات بتواند چهارمین قهرمانی متوالی‌اش را جشن بگیرد که اصلا کار ساده و آسانی نبود.

استیلی راز تداوم موفقیت پرسپولیس را دوری این تیم از حاشیه دانسته و در این خصوص می‌گوید: مهمترین مسئله‌ای که به پرسپولیس کمک کرد که با قدرت به روند خوب خود ادامه دهد، این بود که  بعد از کرونا به مسائل و حواشی به وجود آمده دامن نزدند و بدون حاشیه به کار خود ادامه دادند. ضمن اینکه با رعایت کامل پروتکل‌ها کمترین آمار ابتلا به کرونا را داشتند. پرسپولیس با تمرکز روی تیم و بازی‌های خود و کمترین تغییر و تحول در تیمش و حفظ اسکلت اصلی تیم، توانست حتی پس از وقفه کرونایی با قدرت کار خود را ادامه داده و در فاصله 4 هفته مانده به پایان لیگ، قهرمانی‌اش را مسجل کند. هدایت پرسپولیس بعد از کالدرون، کار سختی بود اما یحیی به خوبی از عهده این مسئولیت برآمده و توانست قهرمانی 3 فصل گذشته را تکرار کند.  

هافبک سال‌های قبل پرسپولیس در خصوص قرعه جام حذفی برای این تیم گفت: همه می‌دانند که  دربی آن هم در جام حذفی بازی خیلی مهم و سختی برای 2 تیم است و همه به حساسیت‌های این دیدار اذعان دارند. انگیزه مهمترین عامل برای موفقیت در این دیدار است و  هر تیم بتواند  از جهت فاکتور روحی و روانی بهتر باشد از نظر فنی هم شرایط خوبی خواهد داشت و در نهایت می‌تواند برنده این دیدار باشد. اگر پرسپولیس این موضوع را رعایت کند، می‌تواند در این بازی برنده شده و در نهایت قهرمان جام حذفی شود. 4

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: