به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمد ابراهیم امامی، سخنگوی فدراسیون کشتی درباره احتمال حضور تیم‌ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های بین‌المللی اوکراین اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی اوکراین «کاپ کشتی کیف» روزهای 25 تا 27 مهرماه در شهر کیف برگزار خواهد شد بر همین اساس فدراسیون کشتی این کشور برای تیم کشتی آزاد ایران هم دعوت نامه فرستاده ولی هنوز تصمیم قطعی برای حضور تیم ایران در این رویداد گرفته نشده است.

او اضافه کرد: در حال حاضر برگزاری این مسابقات هم قطعی نیست چون تا تاریخ 10 آبان ماه فدراسیون جهانی کشتی همه مسابقات بین‌المللی را لغو کرده است. البته چون اوکراین دعوت نامه فرستاده حتما در این خصوص با فدراسیون جهانی هماهنگ کرده است. تا جایی که بنده اطلاع دارم جز ایران، حدود 40 کشور دیگر هم به این مسابقات دعوت شدند ولی حضور هیچ یک از این کشورها به دلیل شرایط موجود قطعی نیست.

امامی در خصوص زمان شروع اردوهای تیم‌ملی نیز توضیح داد: ستاد مبارزه با کرونا مجوز برگزاری اردوهای تیم ملی را آن هم به صورت محدود برای کشتی صادر کرده اما این مجوز به دلیل تعطیلات اخیر به دست ما نرسیده، قطعا به محض ارسال کتبی مجوز و مشخص شدن تاریخ دقیق مسابقات جهانی 2020 صربستان از سوی فدراسیون جهانی طبق جلسه‌ای که با حضور کادرفنی هر دو تیم و مسئولین فدراسیون برگزار خواهد شد تصمیم‌گیری لازم برای حضور در مسابقات پیش رو هم اتخاذ خواهد شد. برای ما برنامه فدراسیون جهانی اهمیت دارد چراکه به دنبال برگزاری اردوهای هدفمند هستیم. 3/5

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: