به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم فوتبال شهرخودرو یکی از 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی عجیب پا به این مسابقات گذاشت. شهرخودرویی‌ها با وجود اینکه فوتبال قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند اما از 3 دیدار اخیر یک امتیاز گرفتند و موفق به گلزنی هم نشدند.

شهرخودرو با هدایت سیدمهدی رحمتی تاکنون 3 بار مقابل تیم‌های شباب الاهلی و الهلال به میدان رفته که حاصل کارش 2 شکست و یک تساوی بوده است. رحمتی که تیمش را مقابل الهلال تکه و پاره باید به میدان می‌فرستاد تصمیم گرفت از این شرایط تیم رقیبش استفاده کند و تیمی هجومی به میدان بفرستد اما حتی این تصمیم سرمربی شهرخودرو هم باعث نشد طلسم 4 بازی گل‌نزدن شهرخودرو را در آسیا که بدترین عملکرد یک نماینده ایران در ادوار لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌آید، شکسته شود.

نتایج شهرخودرو در لیگ قهرمانان این نگرانی را برای هواداران این تیم ایجاد کرده که این تیم با سرمربی بی‌تجربه و جوان خود نتواند در لیگ هم نتایج قابل قبولی را بگیرد. این درحالی است که شهرخودرو نسبت به لیگ نوزدهم بازیکنان تاثیرگذاری مثل مرادمند و سرلک را از دست داد و خلاء این دو که به استقلال و پرسپولیس پیوستند کاملا مشهود بود و علاوه بر این به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتش نتوانست از خریدهای جدید خود در بازی‌های آسیایی بهره ببرد.

علاوه بر اینها خود رحمتی هم به دلیل اینکه نامش به عنوان بازیکن در فهرست شهرخودرو رد شده بود، نمی‌توانست در دیدارهای لیگ قهرمانان تیمش را از روی نیمکت هدایت کند و شاید همین موضوع هم روی کیفیت کار تیمش تاثیرگذار باشد. رحمتی در دیدار با پاختاکور هم اگر به میدان نرود، باید از روی سکوها تیمش را هدایت کند اما در لیگ برتر می‌تواند به شرط رد شدن اسمش به عنوان مربی لب خط بایستد و برای تیمش مربیگری کند. با توجه به اینکه رحمتی هنوز زمان قطعی خداحافظی‌اش از فوتبال را اعلام نکرده اما به نظر می‌رسد با توجه به اینکه او دیگر به طور جدی وارد عرصه مربیگری شده بعید است در لیگ بیستم رحمتی را روی سکوها ببینیم و قطعا او ترجیح می‌دهد تیمش را از لب خط و روی نیمکت هدایت کند.

01529347

نتایج ضعیف شهرخودرو در لیگ قهرمانان شاید نگران کننده باشد اما از آنجایی هم که رحمتی برنامه سه ساله به باشگاه شهرخودرو داده باید منتظر ماند و دید در صورت نتیجه نگرفتن تیمش مالک باشگاه تا کجا از او حمایت می‌کند و به سرمربی جوان تیمش بها می‌دهد.

قطعا خود رحمتی هم آگاه است با توجه به بی‌تجربگی‌اش در عرصه مربیگری تا چه اندازه وظیفه دشواری را برعهده گرفته است. رحمتی که تاکنون در هیچ دوره‌ای از کلاس‌های مربیگری شرکت نکرده به خوبی می‌داند هرچه سریع‌تر باید حداقل دوره‌های تئوری مربیگری را سپری کند تا بتواند سرمربی واقعی شهرخودرو باشد و به سکوها تبعید نشود. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: