به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ با حذف ناباورانه الدحیل حالا قطری‌ها تنها تیم السد را در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دارند؛ میزبان جام جهانی آینده که به نوعی با میزبانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خود را محک زد و هزینه‌های هنگفتی را برای این موضوع متحمل شد.

آنها البته قهرمانی را می‌خواهند و در این راه سابقه نشان داده از هیچ ترفندی فروگذار نمی‌کنند. حریف آنها پرسپولیس است که در فصل 2018 باعث حذف آنها در نیمه نهایی شد. السد با 14 قهرمانی در لیگ قطر پرافتخارترین باشگاه این کشور حاشیه خلیج همیشه فارس به شمار می‌رود و حالا مقابل پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران قرار دارد.

شاگردان ژاوی هرناندز در آخرین بازی مرحله گروهی در مقابل سپاهان ایران دو بر یک شکست خوردند که اولین باخت آنها در این رقابت‌ها بود اما ستارگان اصلی تیم ژاوی در آن دیدار حضور نداشتند. سانتی کازورلای اسپانیایی در دو دیدار ابتدایی در لیگ قطر سه بار و در لیگ قهرمانان آسیا هم یک بار گلزنی کرده است. او به همراه حسن الهیدوس، کاپیتان السد و تیم ملی قطر، بغداد بونجاح، ستاره الجزایری و اکرم عفیف، مرد سال فوتبال آسیا، حالا همگی در مقابل پرسپولیس حاضر خواهند بود و با تیمی که مقابل سپاهان قرار گرفت کاملا فرق دارند.

uglumjsfcvakkk0a06zx

 آمارهای السد قطر

السدِ ژاوی هرناندز با 14 گل زده، بهترین خط حمله مسابقات را در اختیار دارد. بغداد بونجاح، مهاجم الجزایری تیم قطری هم با 4 گل زده در رده دوم، بهترین گلزنان لیگ قهرمانان قرار دارد.

اکرم عفیف و حسن الهیدوس، دو بازیکن دیگر السد، نیز با 3 گل زده در رده سوم این رده‌بندی قرار دارند و این سه بازیکن می‌توانند خطرناک‌تر از سایر نفرات باشند.

حریف آتی سرخ‌ها با 84 شوت، شوتزن‌ترین تیم لیگ قهرمانان آسیاست.

همچنین بغداد بونجاح با 18 شوت، شوتزن‌ترین بازیکن مسابقات است.

* علیرضا دهقانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: