ضیا عربشاهی، ملی‌پوش اسبق تیم پرسپولیس، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به عملکرد سرخ‌پوشان برابر السد قطر گفت: بازی خیلی خوبی بود. نیمه اول شرایط متعادل بود و استرسی را بین بازیکنان هر 2 تیم شاهد بودیم اما در نیمه دوم بازی مقداری روان‌تر شد و استرس حاکم برای 2 تیم کمتر شد و کم کم پرسپولیس توانست بر بازی تسلط بیشتری داشته باشد و 2-3 موقعیت صد در صد هم داشت که تیر دروازه اجازه نداد برتری پرسپولیس نهایی شود ولی این بدشانسی در بهترین زمان ممکن برطرف شد و  پرسپولیس با لیاقت کامل برنده این دیدار شد.

عربشاهی ادامه داد: در مجموع بچه‌ها سنگ تمام گذاشتند و با جدیت بازی کردند و زمانی گل زدیم که دقیقه 88 بود و حریف فرصت زیادی برای جبران نداشت. باید به این نکته اشاره کنم که تعویض‌های یحیی هم به موقع بود و با حضور امید عالیشاه، مهدی عبدی و کمال کامیابی‌نیا تیم جان تازه‌ای گرفت و توانستیم به موقع ضربه نهایی را به حریف زده و برد ارزشمندی را به دست بیاوریم.

پیشکسوت پرسپولیس در تحلیلش در خصوص شرایط فنی این دیدار تصریح کرد: درست است که شاید در دقایق زیادی از این بازی، توپ در اختیار حریف بود و مالکیت‌شان در مقایسه با پرسپولیس بیشتر بود اما قرمزها هوشمندانه کار کردند و با تجمع در یک سوم میانی خود توپ را به حریف دادند و زمین را از حریف گرفتند. با انسجامی که بین خط دفاع و هافبک بود بازیکنان خیلی خوب یکدیگر را پوشش می‌دادند و در پرس هم خیلی خوب از یکدیگر حمایت می‌کردند و با این برنامه توانستیم در ضدحملات و کارهای ترکیبی موقعیت‌های خوبی را به دست بیاورند و در نهایت یکی از این فرصت‌ها به گل تبدیل شد.

او با اشاره به برنامه خوب تیمی پرسپولیس گفت: بچه‌ها خیلی باانگیزه بودند و نشان دادند فعل خواستن برای قهرمانی را صرف می‌کنند. باید بگویم حامد لک در این بازی‌ها بهترین بازیکن محسوب می‌شود و من به عملکرد او در این 5 مسابقه نمره 100 می‌دهم. 3/5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: