به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ پرسپولیس یحیی در این دیدار با ارائه بازی هوشمندانه توانست پیروزی‌اش را در دقایق پایانی تثبیت کند. اگرچه شاید اگر شانس با آنها یار بود و توپ‌های مهاجمان پرسپولیس به جای تیر به تور رسیده بود، پیروزی پرگل‌تری برای سرخ‌ها به ثبت رسیده بود.

باز هم لک

حامد لک یکی از ستاره‌های پرسپولیس در لیگ قهرمانان که شاید به نوعی جدایی علیرضا بیرانوند را از یاد خیلی‌ها برده است در برابر تیم ژاوی نیز خوش درخشید و موفق شد با یکی، دو واکنش خوب، قفل دروازه پرسپولیس را بسته نگه دارد. جسارت لک در این دیدار هم به کمک پرسپولیسی‌ها آمد تا کلین‌شیت چهارم او در این رقابت‌ها، سرخ‌ها را به جمع 4 تیم برتر برساند.

رهبری شجاع در خط دفاع پرسپولیس!

خط دفاع پرسپولیس برابر السد، 90 دقیقه پر التهابی را پشت سرگذاشت و کم اشتباه برابر حملات السد توانست از این آزمون نیز سربلند بیرون بیاید. در غیاب سیدجلال، شجاع به عنوان مغز متفکر خط دفاع پرسپولیس هم به خوبی از عهده وظایف خود برآمد و هم توانست پوشش خوبی را برای دیگر مدافعان داشته باشد. دیگر مدافعان پرسپولیس هم عملکرد خوبی داشتند و نشانی این موضوع هم می‌تواند انتخاب کنعانی‌زادگان به عنوان برترین بازیکن این دیدار باشد.

وقتی ستاره‌های السد خاموش شدند!

پرسپولیس در این دیدار با شناسایی نقاط ضعف و قوت از حریف خود توانست ستاره‌های این تیم را شناسایی کرده و به خوبی از پس مهار آنها برآید. نام تائه‌هی، مرد کره‌ای میانه میدان، که به نوعی مغط متفکر السد محسوب می شد و پاسور برتر این تیم بود، نتوانست در میانه میدان و در محاصره مردان قرمزپوش کاری از پیش ببرد و به نوعی قلب تپنده این تیم از کار افتاد بود. به جز این ستاره کره‌ای، دیگر مردان میانی السد هم در عبور از سد قرمزها موفق عمل نکردند تا  میانه میدان در این دیدار تحت حاکمیت پرسپولیس باشد.

امان از تیر دروازه!

تیر دروازه برابر السد با پرسپولیس و عیسی آل‌کثیر سرسازگاری نداشت تا سرخ‌ها برای رسیدن به گل، علاوه بر مدافعان مستحکم و دروازه‌بان السد، با عنصر سومی به نام تیر دروازه نیز برای رسیدن به گل در جنگ باشند.

22

تاکتیکی که جواب داد

در میان ستاره‌های چند میلیون دلاری السد، پرسپولیسی‌ها با استفاده از توان فردی و هماهنگی خوبی که به دست آورده‌اند، توانستند سربلند از این امتحان بیرون بیایند. در این بازی و در طول 90 دقیقه پرسپولیسی‌ها با بازی کم اشتباه و بدون استرس، ستاره‌های حریف را کلافه کرده بودند و با صبر و حوصله و با استفاده از قوای جسمانی خوب خود، در بهترین زمان ممکن به حریف ضربه زدند. استفاده مثبت از ضدحملات در این دیدار تاکتیکی بود که جواب داد و در نهایت منجر به پیروزی پرسپولیس در این دیدار شد.

شطرنج تعویض‌ها به سود یحیی

یحیی گل‌محمدی در شطرنج رو در رویی که برای ستاره اسبق تیم ملی اسپانیا و بارسلونا داشت موفق شد برنده شود. تعویض‌های یحیی در این دیدار به موقع، حساب شده و براساس شرایط حریف صورت گرفت و نتیجه بخش شد تا پرسپولیس گام بلندی را برای ادامه موفقیت‌هایش در آسیا بردارد. 3/5

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: