به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا و معرفی بهترین‌های فصل گذشته مسابقات امروز برگزار شد. بایرن مونیخ همانند عملکردش در میدان مسابقات فصل گذشته، در تصاحب جایزه بهترین‌ها نیز عملکرد مقتدرانه‌ای داشت.

از جمع ۶ جایزه اصلی، پنج جایزه به بایرن رسید و فقط کوین دی‌بروینه از منچسترسیتی توانست عنوان بهترین هافبک اروپا را از آن خود کند. رابرت لواندوفسکی بهترین مهاجم و بهترین بازیکن، مانوئل نویر بهترین دروازه‌بان، جاشیوا کیمیچ بهترین مدافع و هانسی فیلیک بهترین مربی فصل، همگی از بایرن مونیخ بودند.

دیدیه دروگبا، ستاره پیشین ساحل عاجی چلسی هم جایزه ویژه رییس یوفا را دریافت کرد. دروگبا نخستین بازیکن آفریقایی است که این جایزه را به دست می‌آورد.

در بخش زنان لیون قهرمان لیگ قهرمانان اروپا مانند بایرن مونیخ دست بالا را داشت. سارا بوحادی بهترین دروازه‌بان، وندی رنارد بهترین مدافع، جنیفر ماروژان بهترین هافبک و از لیون و ژان لوک واسور بهترین مربی شدند که همگی از تیم لیون بودند.  اما پرنیا هاردر به عنوان بهترین مهاجم و بهترین بازیکن فصل گذشته فوتبال زنان اروپا معرفی شد. این بازیکن که فصل قبل در تیم وولفسبورگ بازی می‌کرد، به تازگی با ثبت گران‌ترین قرارداد تاریخ فوتبال زنان جهان راهی چلسی شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: