به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ پرسپولیسی‌ها در حالی در قطر خوش درخشیدند که سهم ویژه‌ای را باید برای مهاجمان و عناصر تهاجمی سرخ‌ها در نظر گرفت. مهاجمان پرسپولیس در 7 بازی اخیرشان در لیگ قهرمانان آسیا خوش درخشیدند تا در نهایت پرسپولیس با مشکل گلزنی روبرو نباشد.

نگران از غیبت آقای گل

پرسپولیس در حالی مسافر قطر شد که خیلی‌ها بابت جدایی علی علیپور مهاجمی که چندین فصل متوالی در نوک خط حمله سرخ‌ها حضور داشت، احساس نگرانی داشتند و بر این باور بودند که خلا آقای گل این تیم می‌تواند برای پرسپولیس مشکل‌ساز شود اما در نهایت این نگرانی به جا نبود.

آل‌کثیر جانشین خوب برای علیپور

در حالی که عیسی آل‌کثیر و آرمان رمضانی مهاجمان تازه وارد پرسپولیس بودند بازیکن جنوبی سرخ‌ها خیلی زود موفق شد جای خود را در دل هواداران پرسپولیس و در ترکیب سرخ‌ها پیدا کند. اگرچه عیسی در بازی اول برای پرسپولیس گلزنی نکرد و شجاع خلیل‌زاده جور مهاجمان پرسپولیس برابر التعاون کشید اما در بازی دوم برابر نماینده عربستان، جایگیری خوبش باعث شد پنالتی مهمی را برای پرسپولیس بگیرد و در آن پیروزی موثر باشد.

وقتی موتور گلزنی مهاجمان روشن شد

موتور گلزنی مهاجمان پرسپولیس در بازی سوم در قطر روشن شد. گلزنی آل‌کثیر، وحید امیری و مهدی عبدی در بازی برابر الشارجه در پیروزی 4 بر صفر پرسپولیس برابر این تیم اماراتی باعث شد نگاه‌ها به مهاجمان سرخ‌پوش، نگاه ویژه‌ای شود. این در حالی  بود که گل دیرهنگام عیسی برابر السد قطر و ادامه درخشش او برابر پاختاکور با به ثمررساندن 2 گل، ظهور مهاجم گلزن و خلاقی را برای پرسپولیس به همراه داشت. این در حالی بود که مهدی عبدی در غیاب آل‌کثیر محروم برابر النصر جای خالی او را پر کرد تا در نهایت مهاجمان پرسپولیس در این تورنمنت موفق نشان دهند.

نمره قبولی برای مهاجمان

با آماری که ساختار تهاجمی پرسپولیس در 7 بازی اخیرش در قطر داشت در مجموع می‌توان به مهاجمان پرسپولیس در این دیدارها نمره قبولی داد و سهم ویژه‌ای را برای آنها در موفقیت سرخ‌ها تا رسیدن به فینال متصور شد.

پایان رافت: خط حمله آمار فوق‌العاده‌ای داشت/ تجربه عیسی به درخشش او کمک زیادی کرد

Rafat2

مهاجم اسبق پرسپولیس براین باور است با درخشش مهاجمان سرخ‌پوش در قطر، خلا علی علیپور و مهدی ترابی در تیم احساس نشد.

پایان رافت در گفت‌وگو با گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص عملکرد مهاجمان پرسپولیس اظهار داشت: خط حمله  پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موفق نشان داد و آمار گلزنی خوبی را از مهاجمان این تیم شاهد بودیم. در این رابطه باید به این نکته اشاره داشته باشم که عملکرد مهاجمان بازی به بازی پیشرفت محسوس و خوبی داشت و در مجموع باید بگویم  پرسپولیس در خط حمله زهردار ظاهر شد.

او افزود: در غیاب علیپور و ترابی که احساس می‌شد جدایی‌شان پرسپولیس را با چالش‌هایی روبرو کند، توانستیم جایگزینان خوبی برای آنها داشته باشیم تا خلاء جدایی این 2 ستاره پرسپولیس در لیگ قهرمانان احساس نشود.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد آل‌کثیر و تاثیر حضورش در جمع سرخ‌ها گفت: عیسی مهاجم باتجربه‌ای است و این تجربه به او کمک کرد خیلی زود به شرایط لازم برای کمک به پرسپولیس برسد. او در قطر نمایش خوبی داشت و در جایگیری، توپ‌های بلند و ضربات سر هم موفق بود و در مجموع فاکتورهای  لازم برای یک مهاجم موفق را دارد. فقط امیدوارم محرومیت او بخشیده شود و این بازیکن بتواند در لیگ برتر هم به گلزنی برای پرسپولیس ادامه دهد.

او در خصوص رمضانی، دیگر مهاجم تازه وارد سرخ‌ها، تصریح کرد: رمضانی هم بازیکن خوبی نشان داد. در این بازی‌ها فرصت کمی به او رسیده و اگر به او هم فرصت می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. ضمن این که وحید امیری و مهدی عبدی هم در این تورنمنت خوب ظاهر شدند تا خط حمله پرسپولیس نمره خوبی را در قطر به دست بیاورد. 4

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: