به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ عنایت آتشی، پیشکسوت بسکتبال درباره انتخاب مجدد مهران شاهین‌طبع به عنوان سرمربی تیم ملی اظهار کرد: به اعتقاد من در این برهه زمانی که ما نه از نظر مالی و نه از نظر زمانی فرصت مناسبی نداریم انتخاب مجدد او بهترین کار بود. شاهین‌طبع کارنامه خوبی دارد و ما نباید این را فراموش کنیم تیم ملی ایران برای اولین بار در 40 سال اخیر با یک تیم کاملا ایرانی موفق به کسب سهمیه المپیک شد. طبیعتا برای انتخاب کادر فنی تیم ملی باید همه جوانب را در نظر گرفت که به اعتقاد من در این شرایط تغییر اصلا به صلاح نبود.

او در مورد اهداف فدراسیون برای قرارگیری تیم در بین 8 تیم برتر المپیک گفت: باید واقعیت‌ها را پذیرفت، تیم ایران پتانسیل خوبی دارد ولی در شرایطی نیست که بتواند جزو 8 تیم برتر المپیک باشد. این صحبت‌ها مانند یک آرزو است و قطعا آرزوی ما هم این است که تیم ایران همیشه موفق باشد اما تحقق این هدف نیازمند یکسری فاکتورها است که بسکتبال ما فعلا به آن سطح نرسیده است.

آتشی در پایان درخصوص دو شغله بودن سرمربی تیم ملی بیان کرد: در دنیا قاعدتا مربی که هدایت تیم ملی را برعهده داشته باشد نمی‌تواند در لیگ سرمربیگری کند ولی در ایران وضعیت متفاوت است چون عملا مربی‌های تیم ملی دریافتی چندانی از فدراسیون ندارند. من خودم 10 سال مربی تیم ملی بودم اما هیچ دریافتی نداشتم. 3/5

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: