فروغ عباسی با معرفی خودش به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: من فروغ عباسی اهل شیراز هستم. عضو اسبق تیم ملی سنگنوردی، دوچرخه کورسی و کوهستان بودم و 11 سال می‌شود که عضو تیم ملی اسکی و تنها خانمی هستم که سابقه 2 بار حضور در المیپک زمستانی را داشته‌ام. در رشته اسکی چندین مدال طلا، نقره و برنز  آسیا داشتم و مدال‌های بین‌المللی گرفتم و اولین بانویی بودم که در رشته دوچرخه سواری کوهستان به مسابقات آسیایی اعزام شدم.

او درخصوص شرایط حال حاضر اسکی ادامه داد: تقریبا چند ماه است به خاطر تغییر ریاست فدراسیون تمرینات به تعویق افتاده و مخصوصا از زمانی که کرونا شروع شد کاملا اردوها تعطیل شد و تا الان هم هیچ‌گونه تمرینی نداشتیم و اگر کسی تمرین کرده کاملا شخصی بوده است.

عباسی درباره معضلات بانوان در رشته‌های مختلف به خصوص اسکی عنوان کرد: کلا ورزشکاران مورد توجه قرار نمی‌گیرند و اگر بخواهیم مورد بررسی قرار دهیم از بین آقایان و خانم‌ها، قطعا خانم‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و کلا این یک مشکل اساسی بین همه ورزشکاران است. یکسری مشکلات داریم از جمله اینکه هیچ‌کدام از ورزشکاران حقوق ندارند و هیچ‌کدام از ما هم بیمه نیستیم و تقریبا می‌توانم بگویم 99 درصد ورزشکاران مشکل تامین هزینه‌های تمرین‌شان را دارند.

قهرمان اسکی کشور در پایان صحبت‌هایش گفت: امیدوارم روزی برسد که شرایط همه ورزشکاران درست شود. ورزشکارانی که تا الان به جایی رسیده‌اند الگوی جامعه هستند. وقتی کسی بخواهد ورزشی را شروع و یا فرزندش را وارد یک رشته قهرمانی کند حتما نگاه می‌کند ببینید کسانی که قبلا قهرمان شده‌اند به کجا رسیده‌اند وقتی که آن‌ها شرایط زندگی خوبی نداشته باشند صددرصد خانواده‌ها به فرزندان‌شان اجازه نمی‌دهند وارد حیطه قهرمانی شوند. امیدوارم روز به روز وجود قهرمانانی که در حال حاضر داریم انگیزه‌ای بشود برای به وجود آمدن قهرمانان دیگر. 2/5

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: