به گزارش برنا؛ اگرچه کریستیانو رونالدو شب گذشته نتوانست در بازی خانگی تیم ملی پرتغال مقابل فرانسه در لیگ ملت‌های اروپا گل بزند، اما بعید است که زمان زیادی طول بکشد تا او رکورد علی دایی به‌عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال در رده ملی را بشکند. رونالدو که هفته گذشته در بازی دوستانه پرتغالی‌ها مقابل آندورا خودش را 102 گله کرد حالا تنها هفت گل دیگر می‌خواهد تا به رکورد دایی برسد. بازی سه‌شنبه پرتغالی‌ها مقابل کرواسی در ششمین هفته از مرحله گروهی لیگ ملت‌ها اروپا فرصتی دیگر برای مهاجم یوونتوس است تا از این فاصله بکاهد. به همین دلیل هم سایت توتومرکاتوی ایتالیا مصاحبه‌ای با کاپیتان تیم ملی پرتغال انجام داده است.

در ادامه مصاحبه علی دایی با توتومرکاتو را می‌‌خوانید:

* توتومرکاتو: آیا ناراحت می‌شوید اگر کریستیانو رونالدو رکورد شما را بشکند؟

علی دایی: نه به هیچ عنوان. برای من یک افتخار واقعی است که بازیکنی در کلاس و جایگاه رونالدو رکوردم را بشکند. کریستیانو رونالدو یکی از بهترین بازیکنان، نه تنها در این دوران بلکه تمامی ادوار است. او به معنای واقعی یک پدیده است.

* وقتی که آن لحظه فرابرسد و رکوردتان شکسته شود، چه کاری انجام می‌دهید؟

مشخص است، من مستقیماً به او تبریک خواهم گفت، اما اول باید به رکوردم برسد. کریستیانو رونالدو الان 102 گل ملی برای پرتغال زده است و من مطمئنم که او خواهد توانست رکورد مرا بشکند، اما هنوز هفت تا گل دیگر تا رسیدن به من فاصله دارد (خنده). من از صمیم قلب امیدوارم که او بتواند به رکورد گل‌های من در رده ملی برسد.

* شما در حرفه‌تان تجارب زیادی داشتید که شامل حضور در جام جهانی و بوندس‌لیگای آلمان می‌شود. دوست نداشتید که فرصت بازی در ایتالیا را هم تجربه کنید؟

قطعاً همینطور است. متأسفانه من هرگز فرصت بازی در سری A را پیدا نکردم، هرچند این افتخار را داشتم که با تیم‌های معروف و تاریخی لیگ شما مانند میلان و اینتر روبه‌رو شوم و هرگز هم آن شب‌های فوق‌العاده را فراموش نمی‌کنم و تا ابد در یادم خواهند ماند.

* نظر شما به طور کلی درباره فوتبال ایتالیا چیست؟

من گاهی اوقات سری A را دنبال می‌کنم و آن را خیلی دوست دارم. به عقیده من باشگاه‌های ایتالیایی فلسفه بی‌نظیری برای فوتبال بازی کردن دارند. من الان فقط می‌توانم به صورت مجازی تمام بازیکنان و هواداران سری A را در آغوش بگیرم و برای آنها در این روزهای سخت بهترین آرزوها را دارم.

* علی دایی این روزها مشغول چه کاری است؟

من برای مدتی طولانی در کشورم فوتبال بازی و تمرین می‌کردم و توانسته‌ام تیم ملی کشورم و چند باشگاه دیگر را هدایت کنم. دیروز روی زمین بازی لذت می‌بردم و امروز روی نیمکت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: