به گزارش برنا؛  حمید درخشان که به تازگی مدیریت فنی تیم ملی جوانان ایران را برعهده گرفته است در میز ورزش برنامه یه روز تازه گفت: حدود 20 بازیکن از دوره قبل در تیم بودند و در مرحله مقدماتی بازی کردند اما من طی صحبت با آقای معابدی، از ایشان خواستم یک لیست جدید از بازیکنانی آماده کنیم که بیرون مانده اند. قرار است در چند پروسه تمرین دیگر بازیکنان را هم ببینیم و امیدواریم بتوانیم با جذب بازیکنان توانمند، تیم را راهی جام جهانی کنیم.

او افزود: نظر شخصی من این است که اگر کاری را شروع می کنیم در بهترین حالتش انجام دهیم  ونگاهمان به جام جهانی باشد. اینکه بخواهیم زیرساخت هایی را تولید کنیم خیر؛ اینکه تیم ما موفق باشد و بتواند به جام جهانی برود، خودش امیدی است که پشتوانه نیروها را تقویت می کند. بنابراین باید نگاهمان به جام جهانی باشد، قهرمانی آسیا کافی نیست. اگر جز ۳ تیم برتر آسیا باشیم، بازهم بازی پلی آف سخت خواهد بود.

این کارشناس فوتبال در پاسخ به اینکه همکاری با داود مهابادی چطور است گفت: ایشان حدود ۱۳ یا ۱۴ سال، در فوتبال ایران حضور فعال داشتند، وقتی وارد کار شود این توانایی را میبنیم و هرجا که نیاز باشد من  به او کمک میکنم تا نتیجه نهایب را به دست بیاوریم.

درخشان ادامه داد: سالی که به جام جهانی رفتیم از فدراسیون خواستیم تا بازی های تدارکاتی بیشتری برای ما برگزار کند زیرا یک بازیکن هرچقدر بازی داشته باشد پخته و کارآمدتر میشود. این مشکلی است که در تیم بزرگسال هم وجود دارد. بسیار مهم است که تیم بازی خوب به تدارکاتی با یک تیم خوب داشته باشد. اعتقاد دارم وقتی ما با تیم های بزرگ و صاحب نام بازی کنیم، اگر نتیجه باخت هم باشد باز تجربه بسیار خوبی خواهد بود. از این رو قرار است 3 اردو در کشورهای خارج داشته باشیم.

درخشان درباره اشتباهی که دیروز در بازی استقلال رخ داد و حواس تیم به بازیکن مصدوم خود نبود گفت: جای تاسف دارد زیرا خیلی حرکت خوبی  برای کادر فنی نبوده است. تمام فشار  در بازی روی سرمربی است پس کار دستیار چیست؟ اول باید کادر پزشکی علامت دهد و سپس دستیارها اطلاع دهند تا یک نفر را در آن پست آماده کنند. بیشتر کارها به دست دستیار است و سرپرست وظیفه اطلاع  کادر فنی به سرمربی را ندارد. 

وی همچنین درباره بازیکن های پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس تیم بزرگی است، خیلی ها به این تیم آمده و رفته اند. آنها باید اول از همه یک جایگزین خوب برای شجاع پیدا می کردند. سید جلال بازیکن خوبی است اما مسن است. مهمترین نقطه هر تیم خط حمله است، ما در پرسپولیس جوانان خوبی داریم اما کسی که آن جلو بازی می کند باید گل بزند.

درخشان همچنین درباره صحبت نکردن جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس با ایجنت های فوتبال بیان کرد: رویه آقای سمیعی رویه خوبی است، نمی توانی به هر ایجنت اجازه دهی که صحبت کند اما یک راهکارهایی وجود دارد که باید لحاظ کنی؛ حتما کسانی کنار آقای سمیعی هستند که فوتبالی اند و آنها باید با ایجنت ها صحبت کنند.

گفتنی است " یه روز تازه" کاری از گروه اجتماعی  شبکه پنج سیماست که با اجرای وحید رونقی و فریبا باقری از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸ تا ۱۰ صبح روی آنتن می رود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: