به گزارش برنا؛ هفته هفتم لیگ برتر فوتبال در حالی برگزار شد که پرسپولیس به دلیل حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا برای سومین هفته پیاپی در لیگ بازی نکرد. در این هفته دیدار پرسپولیس و سپاهان برگزار نشد و در سایر دیدارها هم از بین مدعیان فقط تراکتور بود که توانست برنده شود و رقیب خود را شکست دهد. در یکی از حساس ترین دیدارهای این هفته سیدمهدی رحمتی برای اولین بار به عنوان سرمربی مقابل امیر قلعه نویی قرار گرفت و با درخشش گادوین منشا دست خالی سیرجان را ترک کرد.

در ادامه به بررسی اتفاقات این هفته می پردازیم.

آلومینیوم-صنعت نفت؛ دومین برد رسول و رفقا

در این دیدار آلومینیوم با مربیگری رسول خطیبی موفق شد یکی از دو تیم صدرنشین و 11 امتیازی لیگ برتر را در خانه شکست دهد. این دومین برد پی در پی شاگردان خطیبی بود و دومین باخت تیم صنعت نفت. نفتی ها پیش از این مقابل پرسپولیس شکست خورده بودند. آلومینیوم با این پیروزی 9 امتیازی شد و به رده هفتم جدول صعود کرد.

نساجی-مس رفسنجان؛ نساجی در بحران

نساجی در خانه مغلوب دیگر تیم تازه راه یافته به لیگ برتر شد. مس رفسنجان که هفته گذشته نخستین گل تاریخش را در لیگ برتر حرفه‌ای ایران به ثمر رساند و به اولین پیروزی‌اش در این رقابت‌ها رسید، برای دومین هفته متوالی و این بار در مازندران به پیروزی دست یافت. پس از این بازی رضا حدادیان، مالک باشگاه نساجی در صفحه شخصی اینستاگرامش باشگاه‌های خصوصی را تنها مانده و نساجی را تک درختی رها شده در دشت فوتبال ایران خواند. او از این روز به عنوان "روز غم‌انگیز در استان مازندران" یاد کرد. هواداران نساجی هم بعد از این باخت مقابل ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر علیه مالک و سرمربی این باشگاه شعار دادند.

سایپا-ماشین سازی؛ بی‌خطر

سایپا و ماشین‌سازی در ورزشگاه پاس قوامین تهران، برای گریز از منطقه خطر جدول مقابل هم قرار گرفتند. اما جریان بازی از انگیزه‌های بازیکنان و تدابیر فنی کاملا تهی بود. 90 دقیقه سرد مانند آمار هر دو تیم طی 6 هفته گذشته. تیم ابراهیم صادقی در 7 هفته اخیر یک برد، یک باخت و 5 مساوی به دست آورده و به سلطان تساوی ها مشهور شده است. ماشین سازی هم از ابتدای لیگ تنها 2 امتیاز در 7 هفته به دست آورده و از گزینه های اصلی سقوط است.

نفت مسجدسلیمان- فولاد؛ برد بزرگ

دربی هفته ششم، دربی جنوب بود. نفت مسجدسلیمان و فولاد یکی با هدف جدا شدن از قعر جدول و دیگری با انگیزه صدرنشینی مقابل هم قرار گرفتند. این بازی در دو نیمه متفاوت برگزار شد. به نظر می‌رسید مجتبی حسینی و جواد نکونام، هر نیمه را بین خود تقسیم کرده بودند تا اینکه مهاجم نفت در دقایق پایانی بازی دروازه فولاد را گشود تا نخستین شکست آقای نکونام در لیگ بیستم حرفه‌ای فوتبال ایران بود. فولاد در صورت پیروزی در این بازی، می‌توانست تا صدرجدول پیش برود، اما فعلا در رده چهارم نشسته است.

گل‌گهر- شهرخودرو؛ امیر در صدر

بازی هفته، نخستین رویارویی سیدمهدی رحمتی به عنوان سرمربی با امیر قلعه‌نویی بود. مرور اتفاقات رخ داده بین رحمتی و قلعه‌نویی در سال‌های اخیر نشان می‌دهد رحمتی و قلعه نویی همواره رابطه سینوسی داشته اند و یا قهر بوده اند یا آشتی. البته سالهاست اتفاقی بین آنها رخ نداده و به همین دلیل رحمتی قبل ار شروع بازی به سمت سرمربی سابقش رفت. تجربه امیر قلعه‌نویی در لباس سرمربی‌گری، در نخستین برخورد به کمک او آمد. پیروزی قاطعانه گل‌گهر مقابل شهرخودرو به صدرنشینی نماینده سیرجان کمک کرد و البته شانس جدید آقای گلی را به فوتبال ایران معرفی کرد. گادوین منشا سه بار در این بازی موفق به گلزنی شد تا به تنهایی در صدر جدول گل‌زنان فوتبال ایران قرار بگیرد. او اگر با همین روند پیش برود بعید نیست که بتواند رکورد آقای گلی در فوتبال ایران را بشکند.

ذوب آهن-استقلال؛ کسل کننده

انتظار می رفت استقلال بعد از بازی نسبتا خوب مقابل شهرخودرو به روند خود ادامه دهد اما هم شاگردان فکری و هم تیم رحمان رضایی بازی بسیار سرد و کسل کننده ای را ارایه دادند. فکری در این دیدار به قایدی استراحت داد تا از زوج مطهری-خاقانی استفاده کند اما این زوج هیچ کار مفیدی درون دروازه انجام ندادند و تدابیر دفاعی رحمان رضایی جواب داد و تیم او به استقلال حتی اجازه ایجاد موقعیت هم نداد. در این دیدار هم رشید مظاهری سیوهای خوبی داشت و توانست چهارمین کلین شیت را به ثبت برساند. تساوی صفر-صفر استقلال، بهترین خبر برای تحکیم صدرنشینی گل‌گهر بود. محمود فکری سکوی اول را به آقای قلعه‌نویی تعارف کرد.

تراکتور-پیکان؛ برد بزرگ کاپیتان

تراکتورسازی بعد از اخراج علیرضا منصوریان و انتخاب مسعود شجاعی به عنوان سرمربی دومین برد پی در پی خود را به دست آورد. تراکتور در 2 بازی با مسعود شجاعی 6 امتیاز داشته در حالی که در 5 بازی با منصوریان 7 امتیاز کسب کرده بود. تراکتور این بازی را با نتیجه 3 بر یک از پیکان برد و دژاگه ستاره تیم تبریزی بود. پیکان هم در ادامه روند از دست دادن پنالتی در این بازی هم پنالتی خود را از دست داد. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: