به گزارش برنا، جلیل حق‌گویان با اشاره به ظرفیت‌های گسترده جزیره قشم در حوزه ورزش دره نوردی عنوان داشت: به‌منظور توسعه ورزش دره نوردی و معرفی دره‌ها و تنگه‌های خاص و بکر جزیره، حسین الوندی، مدرس دره نوردی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران و اعضای کمیته دره نوردی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم اقدام به بازدید و امکان‌سنجی توسعه این ورزش در منطقه کرده‌اند.

وی افزود: دیواره خوبی با ارتفاع ۲۰ متر در نزدیکی شهر قشم در این بررسی‌ها جانمایی شد که امکان عملیاتی کردن آموزش‌های فرود و کار با طناب این رشته ورزشی مهیج را داراست.

به گفته حق‌گویان، با توجه به پتانسیل خاص جزیره در خصوص داشتن دره‌های خشک و از جنس خاک‌های رسوبی، امکان برگزاری کلاس‌های آموزشی و راه‌اندازی یک سایت مناسب جهت انجام فعالیت‌های دره نوردی در این منطقه وجود دارد.

مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از تلاش‌های هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی این منطقه آزاد ادامه داد: با توجه به تأکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر موضوع توسعه ورزش و پر کردن اوقات فراغت جوانان، ایجاد فضای مناسب برای بسط و گسترش ورزش‌های هیجانی می‌تواند به پر کردن این خلأ در جزیره کمک کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: