به گزارش برنا، نخستین دوره عالی رهبری در ورزش زنان امروز با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر فرهادی‌زاد معاون توسعه زنان وزارت ورزش و جوانان و دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک در سالن همایش استاد فارسی آکادمی ملی المپیک آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه دوره عالی رهبری در ورزش زنان، مهین فرهادی زاد در تشریح فلسفه برگزاری این کلاس ضمن قدردانی از حمایت های کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک از ورزش بانوان اظهار کرد: بانوان فعال در بخش های مختلف مانند انجمن ها و کمیته های فدراسیون های ورزشی، مربیان و ورزشکاران رشته های مختلف ما را ترغیب به جانشین پروری در پست های مدیریتی کرد تا افراد با علم و اطلاعات کافی، جایگزین نیروهای قبلی خود باشند و در این راستا بانوان معرفی شده از سوی فدراسیون ها طبق شاخص های اعلام شده معاونت ورزش بانوان مورد بررسی قرار گرفتند و نفرات منتخب برای شرکت در دوره پذیرفته شدند.

معاون توسعه ورزش زنان با یادآوری اهمیت انتقال تجربیات و دانش زنان موفق در این عرصه تصریح کرد: این دوره بانوان را قادر خواهد ساخت تا در موقعیت کاری خود دانش کافی را داشته و با آگاهی تصمیم گیری صحیحی داشته باشند و مطابق با سیاست های کمیته بین المللی المپیک به برقراری برابری جنسیتی در ورزش کمک خواهد کرد. از این رو برنامه ریزی ها برای حضور توانمند بانوان در فدراسیون ها و بخش های مختلف ورزش ادامه دارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد سرفصل های دوره رهبری در ورزش زنان گفت: موضوعات مختلفی از جمله مدیریت فرهنگی در ورزش، رهبری در جنبش المپیک و ارزش های المپیک و .... توسط اساتید برجسته کشور به مدت هشت هفته و در قالب ۵۴ ساعت کلاس آموزشی تدریس می شود.

رضا قراخانلو نیز اظهار داشت: آکادمی ملی المپیک در پیروی از سیاست های کمیته ملی المپیک که آن نیز در متابعت کمیته بین المللی المپیک است، ورزش بانوان را به صورت جدی مورد توجه قرار داده و در راستای اهداف و پیشرفت آن گام برمیدارد.

رئیس آکادمی ملی المپیک با بیان اینکه پتانسیل بسیار زیادی در بخش بانوان وجود دارد، گفت: با توجه به تمام محدودیت هایی که در حال حاضر در ورزش قهرمانی با آن مواجه هستیم، یکی از اقدامات موثر و قابل اجرا، محقق کردن استفاده از ظرفیت بانوان است و آکادمی ملی المپیک از سه سال گذشته مبادرت به برگزاری دوره های آموزشی ویژه بانوان از جمله روانشناسی ورزشی و دوره عالی بدنسازی کرده است و اکنون به همین منظور، دوره عالی رهبری در ورزش زنان با همکاری آکادمی ملی المپیک و معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی شده و با حضور ۵2 شرکت کننده اجرا می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: