به گزارش برنا؛ قاسم سلیمانی در 20 اسفند سال 1335 در قنات ملک در استان کرمان در ایل عشایر سلیمانی به دنیا آمد و فرمانده پیشین سپاه قدس بود. او در دوران دفاع مقدس فرمانده لشکر 41 ثارالله و از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج بود. قاسم سلیمانی در سال 1376 از سوی آیت‌الله خامنه‌ای به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد. پس از ظهور داعش در عراق و سوریه، سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس با حضور در این مناطق و سازماندهی نیرو‌های مردمی، به مبارزه با این گروه پرداخت. او در سال 1389، موفق به اخذ درجه سرلشکری شد و شامگاه جمعه 13 دی 1398 در حمله موشکی هلی‌کوپتر‌های آمریکایی به دو خودرو در اطراف فرودگاه بغداد، به همراه ابومهدی المهندس، معاون حشد الشعبی و تنی چند از اعضای جبهه مقاومت به شهادت رسید.

مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، همزمان با فرا رسیدن اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: سردار سلیمانی یک فداکار برای همه بودند و اگر زندگی این شهید را نگاه کنیم خواهیم دید که لحظه به لحظه زندگی این شخص همراه با عشق به شهادت بوده است.

او اضافه کرد: قطعا این همه فداکاری و محبت فراموش شدنی نیست. امیدوارم جامعه ورزش هم همواره تلاش کنند این اخلاق و منش را سرلوحه زندگی و ورزش حرفه‌ای خود قرار دهند چراکه در ورزش هم منش پهلوانی ارزش بالاتری نسبت به مدال و ... دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: