به گزارش برنا؛ با گلی که امید عالیشاه برای تیمش در بازی برابر ذوب‌آهن به ثمر رساند، تعداد گل‌های زده پرسپولیس در پایان هفته ششم به عدد 6 رسید که این آمار، آمار ضعیف و خطرناکی برای این تیم محسوب می‌شود. آماری که می‌تواند در صورت تداوم برای پرسپولیس در رسیدن به عنوان قهرمانی مشکل‌ساز شود!

مهاجمانی که بوی گل نمی‌دهند!

به نظر می‌رسد مهاجمان پرسپولیس مسیر گلزنی را گم کرده‌اند و مشخص نیست این مشکل قرار است چه زمانی به پایان برسد. آمار و ارقام در 6 بازی اخیر پرسپولیس در لیگ بیستم دیگر کم‌کم نگران کننده می‌شود. این آمار زمانی عجیب و نگران کننده می‌شود که در بین گلزنان پرسپولیس از ابتدای فصل تا به امروز نامی از مهاجمان سرخ‌پوش به چشم نمی‌خورد تا زنگ خطر در این زمینه برای کادر فنی سرخ‌ها به صدا در آید.

گلزنان پرسپولیس بدون گلزنی مهاجمان!

مهاجمان پرسپولیس فعلا در گلزنی‌های این فصل سرخ‌ها سهمی ندارند. احمد نورالهی با 2 گل زده در این فصل آقای گل سرخ‌ها در لیگ بیستم  محسوب می‌شود. این در حالی است که گل‌های دیگر پرسپولیس را نفراتی چون سیامک نعمتی، سیدجلال حسینی، میلاد سرلک و امید عالیشاه به ثمر رسانده‌اند تا جای خالی مهاجمان در این لیست بیش از پیش احساس شود.

چارچوب گم شده است!

اگرچه در یکی دو بازی اخیر پرسپولیس از آنچه از این تیم انتظار می‌رود در خلق موقعیت گلزنی کمتر موفق بوده اند اما مهاجمان این تیم از موقعیت‌های خوبی که نصیب‌شان شده است هم استفاده نکرده‌اند تا بحث روحی  و روانی در کنار مسائل فنی در زمینه گلزنی مهاجمان مطرح شود.

عبدی در فینال‌ها گل می‌زند اما...

مهدی عبدی که در فینال غرب آسیا و دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا برای تیمش گلزنی کرده در لیگ برتر با وجود فرصت‌های خوبی که به او رسیده، نتوانسته است موفق عمل کند و هنوز در این فصل لیگ برتر موفق به گلزنی نشده است. عبدی در حالی در انتظار گل اول در لیگ برتر برای پرسپولیس است که تا به امروز چیزی حدود 360 دقیقه فرصت حضور در ترکیب پرسپولیس در لیگ بیستم را داشته اما این زمان برای پایان طلسم گلزنی‌اش کافی نبوده است. این در شرایطی است که آرمان رمضانی، دیگر مهاجم پرسپولیس، نیز با وجود این که در تمام بازی‌ها به عنوان یار جانشین به میدان آمده و بعضا موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشته اما او نیز نتوانسته برای پرسپولیس گلزنی کند.

مشکل کجاست؟

برای حل هر مشکلی باید مشکل پیش‌رو مورد ارزیابی قرار گیرد تا راه حل مناسب برای برطرف کردن آن پیدا شود، موضوعی که درخصوص مشکل گلزنی مهاجمان پرسپولیس نیز صدق می‌کند. عده‌ای بر این باور هستند که منشا اصلی مشکل گلزنی مهاجمان پرسپولیس به مشکلات فنی و تاکتیکی و عدم تغذیه مناسب مهاجمان در طول بازی‌ها بر می‌گردد و خط میانی پرسپولیس به خصوص هافبک‌های تهاجمی تیم در این زمینه موفقیت لازم را نداشته‌اند. این در شرایطی است که عده دیگری مشکل ناکامی مهاجمان پرسپولیس را به شرایط روحی و روانی بازیکنان حاضر در این پست نسبت می‌دهند و معتقدند مشکلات روانی ناشی از انتظارات بالا از مهاجمان پرسپولیس سبب شده که آنها راه دروازه حریفان را گم کنند. البته  عده‌ای دیگر هم هستند که مجموع این دو عامل را مشکل اصلی مهاجمان پرسپولیس می‌دانند که به نظر می‌رسد نظر گروه سوم در این زمینه معقول‌تر به نظر برسد.

 انتظاری: برای عبدی زود بود!/ مشکل اصلی مهاجمان پرسپولیس مسائل روحی و روانی است

13930911163507926_photol

مهاجم اسبق پرسپولیس در گفت‌وگویی که با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا داشت درخصوص ناکامی مهاجمان پرسپولیس در لیگ برتر توضیحاتی را ارائه کرد.

سهراب انتظاری درمورد مشکل گلزنی مهاجمان پرسپولیس گفت: آمار 6 گل زده در 6 بازی و غیبت مهاجمان در لیست گلزنان پرسپولیس تا به امروز نشان می‌دهد که ما در امر گلزنی موفق نبودیم و این آمار و ارقام نشان می‌دهد مهاجمان ما شرایط خوبی را در این 6 بازی برای پرسپولیس رقم نزده‌اند. در این راستا موضوعی که بیشتر به چشم می‌آید این است که پرسپولیس در حال حاضر مهاجم کلاسیک و تمام کننده ندارد و خلا این موضوع در تیم دیده می‌شود.

او در ادامه تاکید کرد: عبدی بازیکن جوانی است و در فصل قبل بعضا به عنوان بازیکن ذخیره و تعویضی برای پرسپولیس به میدان می‌آمد اما در این فصل به یکباره تبدیل به بازیکن فیکس و ثابت پرسپولیس شد، اتفاقی که به اعتقاد من برای او فعلا زود بود. در توانایی‌های او شکی نیست اما او جوان است برای حضور ثابت در ترکیب پرسپولیس باید کسب تجربه کند و باید به او زمان داد. در این شرایط استفاده از عبدی به عنوان مهاجم هدف زود بود.

انتظاری افزود: ما به لحاظ مهره‌ای در خط حمله کمبودهایی را داریم و باید تیم در این زمینه تقویت شود چرا که علاوه بر لیگ، پرسپولیس جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را در تقویم کاری خود دارد و به اعتقاد من در صورت عدم تقویت در این زمینه به مشکل می‌خوریم. جذب مهاجم جدید و ششدانگ این کمک را به عبدی می‌کند که به لحاظ انگیزه‌‌ای شرایط بهتری را پشت سر بگذارد. البته در شرایطی که فعلا نمی‌توانیم بازیکن جدیدی جذب کنیم باید با شناسایی مشکل راه حل مناسبی را پیدا کنیم.

مهاجم سال‌های گذشته پرسپولیس درخصوص علت ناکامی مهاجمان گفت: به نظر من تیم در زمینه ایجاد موقعیت شرایط خوبی دارد و خط میانی پرسپولیس به خوبی مهاجمان را تغذیه می‌کند و به اعتقاد من مشکل اصلی مهاجمان مسائل روحی و روانی است که با حل آن می‌توان با همین نفرات هم روزهای خوبی را در خط حمله داشته باشیم. 5

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: