به گزارش برنا؛ ابراهیم شکوری در ابتدای نشست خبری خود با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار داشت: باید در ابتدا از همه اصحاب رسانه که در مدتی که ما درگیر فینال آسیا بودیم با وجود همه کاستی‌ها همراه ما بودند تشکر کنم. همچنین از هواداران خوب تیم که مرزهای هواداری را جا به جا کردند نیر تشکر می کنم. در این مدت اتفاقاتی را شاهد بودیم که در فوتبال ایران تاکنون رقم نخورده بود. بدون شک این شیوه از هواداری در آینده به ما کمک خواهد کرد.

او افزود: ما فینال آسیا را در پیش داشتیم که شاید این اتفاق کمتر رقم بخورد. امیدوارم در سال‌های آتی هر تیمی از ایران و به فینال آسیا می‌رود بتواند به قهرمانی برسد. تیم ما بسیار پرقدرت شده و فقط قهرمانی در آسیا هوادارانمان را راضی می‌کند و امیدوارم بتوانیم سال‌های آینده با قدرت بیشتری در این مسابقات حضور پیدا کنیم.

شکوری در ادامه صحبت‌هایش در مورد بدهی‌های خارجی این باشگاه عنوان کرد: همانطور که همه می‌دانند زمانی که ما آمدیم جو ملتهبی بر باشگاه حاکم بود و سعی کردیم آرامش را به تیم و مجموعه تزریق کنیم. هر چند که مشکلات زیادی پیش روی کادر مدیریتی جدید بود اما فکر می‌کنم در این زمینه موفق عمل کردیم. یکی از مشکلات پیش روی باشگاه شکایت تیم عربستانی بود که هنوز النصری‌ها هم پیگیر آن هستند. آن شکایت شرایط سختی را برای تیم رقم زد اما مدیریت آن بحث را به خوبی کنترل کرد. پس از آن ما با یحیی گل‌محمدی که تیم را به فینال آسیا برد، تمدید کردیم. البته پرونده النصر مبلغی در حدود 11 هزار فرانک سوییس روی دست باشگاه گذاشت.

او با اشاره به دیگر مشکلات تیم افزود: زمانی که وارد کادر مدیریت باشگاه شدم و مدیرعامل جدید منصوب شد مشکل اسپانسر و البسه وجود داشت و تمام تلاش آن بود که به خوبی این مشکل حل شود. اقدامات مدیریت موجب شد تا تیم با بهترین شرایط وارد قطر شود.

شکوری یکی دیگر از مشکلات تیم را بدهی خارجی دانست و عنوان کرد: در کنار مطالبات بازیکنان خارجی ما از گذشته بدهی‌های زیادی به بازیکنان داخلی داشتیم و آنان دنبال مطالبات خود بودند. مطالبات گذشته را تسویه کردیم و این یک اتفاق خوب و مثبت بود و بخشی از قرارداد آنها را نیز پرداخت کنیم.

او تصریح کرد: بسیاری از مربیان و بازیکنان خارجی این تیم مانند بودیمیر، اینیگو و گابریل کالدرون همچنان از باشگاه طلب دارند و باید به موقع بدهی آنان را پرداخت کنیم. در بین این افراد، بودیمیر تقریبا 500 هزار یورو از باشگاه طلب دارد و باید قطعا پرداخت کنیم. البته دستیاران برانکو همچنان از پرسپولیس طلب دارند و آنان به دنبال گرفتن سود طلب خود هستند. البته ما نیز لایحه خود را به فیفا فرستادیم و منتظر رای نهایی هستیم.

شکوری درمورد پرونده‌هایی که پرسپولیس شاکی آنها است مانند پرونده خلیل‌زاده و استوکس خاطرنشان کرد: ابتدا درمورد پرونده شجاع باید بگویم که این پرونده بین یک تیم و بازیکن ایرانی بود و به همین خاطر باید به کمیته وضعیت می‌رفتیم که آنها رای دادند و الان هم منتظر رای استیناف هستیم تا به فیفا برویم. این پرونده خواسته هواداران است و به زودی در فیفا پیگیری می‌شود. از الریان می‌خواهیم شکایتی داشته باشیم. پرونده استوکس هم طی روزهای آینده به فیفا می‌رود.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس درمورد حقوق باشگاه از تبلیغات و سازمان لیگ اضافه کرد: با سازمان لیگ اختلاف حساب داریم و در این خصوص مکاتبه کرده‌ایم. سازمان لیگ می‌گوید ما بدهکار هستیم و تلاش می‌کنیم این مشکل را برطرف کنیم. تمامی بلیت‌فروشی و تبلیغات در اختیار سازمان لیگ است. از سازمان لیگ پیگیر حق باشگاه هستیم.

او درمورد مطالبات خودش از زمان بازیکنی از پرسپولیس اظهار داشت: نه تنها من بلکه شاید خیلی از نفراتی هستند که از باشگاه پول می‌خواهند. من 80 میلیون از باشگاه می‌خواستم اما همینجا طلبم را می‌بخشم. از سایر دوستان هم می‌خواهیم با توجه به شرایط نه چندان خوب باشگاه این کار را به عشق پرسپولیس انجام دهند.

معاون اجرایی پرسپولیس درمورد حمایت مدیریت باشگاه از کادر فنی گفت: کادر ما تنها کادر ایرانی در 10 سال گذشته است که توانست گام به فینال لیگ قهرمانان بگذارد. کادر فنی ما با دانش با شخصیت و توانمند است و مدیریت در کنار هواداران از کادر فنی کنونی حمایت می‌کنیم. این مسائل حاشیه‌ای است. تیم ما در جدول بدون باخت است. کسب 2 تساوی نتیجه بدی نبوده است. باشگاه با تمام توان و قدرت از کادر فنی حمایت می‌کند و هیچ بحثی درمورد این حواشی نداریم و تلاش می‌کنیم بهترین اتفاقات را رقم بزنیم.من شاگرد حمید مطهری بودم و با کریم باقری همبازی بودم. ارتباط صمیمی با کادر فنی داریم.

بازیکن اسبق پرسپولیس در ادامه این نشست خبری افزود: در مورد مزایده ساختمان باشگاه از طرف شستا باید بگویم که بابت این موضوع تعجب می‌کنم. فدراسیون به قدری دارایی دارد که بحث به ساختمان نرسد و دارایی‌های فدراسیون کفاف این طلب را می‌دهد. امیدوارم یک بار برای همیشه اتفاق بیفتد و سند ساختمان به نام باشگاه بخورد. باشگاه پرسپولیس در سال‌های قبل نیمی از مبلغ ساختمان را پرداخت کرده است و امیدوارم سند ساختمان به نام باشگاه بخورد. همانطور که سند ورزشگاه شهید گمنام و درفشی‌فر به نام پرسپولیس خورد. مراحل اداری ورزشگاه کاظمی هم در حال پیگیری است. امیدواریم این اتفاقات خوب رقم بخورد.

شکوری در این نشست درباره خصوصی‌سازی به خبرنگار برنا گفت: خصوصی‌سازی مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و قبل از 1400 امیدوارم سهام تیم بورس عرضه شود و به صاحبان اصلی‌اش بازگردد.

او در زمینه تغییرات باشگاه نیز به خبرنگار برنا گفت گفت: در معاونت اقتصادی تغییری ایجاد شده و هنوز فرد خاصی برای این سمت انتخاب نشده است. امیر ساعد وکیل هم مشاور حقوقی باشگاه است.

معاون اجرایی با اشاره به مطالبات از نهادهای ورزشی گفت: در مورد مطالبات بین‌المللی باید بگویم که در فدراسیون جهانی این رشته هیچ پولی نداریم. همه این مبالغ صرف پرونده‌های بین‌المللی شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم ابتدا باید از پاداش نایب قهرمانی تیم مبالغی مانند جرائم و هزینه اسکان را کسر کند. ما 2 هفته است درخواست دادیم تا مانده حساب ما را اعلام کند و دنبال این هستیم از طریق مسیرهای قانونی مطالبات باشگاه را پیگیری کنیم. الان به خاطر تحریم‌ها شرایط خیلی سخت‌تر از سال 2018 شده اما دنبال این هستیم تا دارایی‌هایی تیم را وصول کنیم و ریز هزینه‌کرد آن را روی سایت باشگاه قرار خواهیم داد.

بازیکن اسبق تیم پرسپولیس با اشاره به جدایی هافبک عراقی از جمع سرخ‌پوشان تصریح کرد: قرارداد بشار رسن با پرسپولیس اردیبهشت ماه تمام شد. تیم ما با یک نفر سنجیده نمی‌شود. بشار از جمع ما جدا شده و ما باید با این داشته‌هایمان تلاش کنیم. شاید یک نفر جدا شده باشد اما باید تمرکزمان را روی حمایت از داشته‌ هایمان بگذاریم. تا نیم فصل نمی‌توانیم بازیکن بگیریم و باید با همین داشته‌هایمان کار را دنبال کنیم. قطعا مدعی اصلی قهرمانی ما هستیم. ادامه این بحث می‌تواند به ما ضربه بزند. همه دنبال نتیجه‌گیری هستیم و در کنار هم کار را پیش‌می‌بریم. می‌خواهم پرونده بشار را همینجا ببندیم. البته جدایی بشار در دوره مدیریت قبلی اتفاق افتاده بود.

او درمورد برنامه باشگاه برای تشکیل تیم «ب» و همچنین استفاده از جوانان، افزود: این سووالات در حیطه مسائل فنی است. ما یک جوان به نام مهدی عبدی را داریم که در نیمه نهایی و فینال آسیا گل زده است. شاید لیگ قهرمانان نظر کادر فنی این بود از بازیکنان باتجربه‌تر در آن مسابقات استفاده کند.

شکوری درمورد صحبت‌ها و ادعاهای رضا یلوه که گفته بود پول باشگاه پیش‌خور شده است، اضافه کرد: بهتر است افراد زمانی که جایی هستند اظهار نظر کنند. اینکه کل مبلغ پیش‌خور شده کذب محض است. اما برگزاری مسابقات هزینه دارد. ما یکسری هزینه‌ها داریم که باید انجام شود. به محض اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا به ما مبلغ را اعلام کند ما به صورت کاملا شفاف به هواداران ریز هزینه‌ها را اعلام خواهیم کرد.

او گفت: به شخصه دغدغه‌های بازیکن و نیازهای یک تیم را به خوبی درک می‌کنم. خواسته‌های کادر فنی را می‌دانم و سعی می‌کنم شکافی بین اعضای تیم و مدیریت وجود نداشته باشد. بر اساس چارت سازمانی سعی می‌کنیم بهترین تعامل را با تیم و کارد فنی داشته باشیم.

شکوری که زمانی دبیرکل فدراسیون فوتبال بود در مورد تاثیر حضور او روی برخی بندهای جدید اساسنامه فدراسیون فوتبال، اضافه کرد: عضو کمیته‌ای در AFC هستم که اساسنامه‌ها را پیگیری می‌کند. سعی کردم در تدوین اساسنامه مشاوره‌های فوتبالی بدهم. پیش از این در مجمع تنها 2 نفر می‌توانستند رای دهند کاپیتان و سرمربی تیم ملی اما اکنون این تعداد به 12 نفر افزایش یافته است. همچنین در اساسنامه جدید هفت نفر از زنان می توانند حق رای داشته باشند. البته این اساسنامه راه را برای مدیریت فوتبالی‌ها بیشتر باز کرد و امیدوارم بتوانیم شاهد حضور فوتبالی‌ها باشیم.

معاون اجرایی پرسپولیس درمورد اینکه باشگاه چندین میلیارد از ارگان‌های مختلف قرض کرده گرفت، گفت: کلیه فضای تبلیغاتی باشگاه در اختیار کارگزار قرار دارد که آنها هم مطالبات را به پرسپولیس پرداخت می‌کردند. بخشی از پرداخت پول برانکو سرمربی سابق تیم قرض بود. از طرفی استفاده هواداران از فضای مجازی می‌تواند باشگاه را بی‌نیاز کند.امیدوارم هواداران بیایند و کمک کنند.

او درمورد جذب بازیکنانی مانند مهدی ترابی و علی علیپور برای ادامه فصل بیستم لیگ برتر، گفت: ما تازه در هفته ششم هستیم و حتی اگر امروز بازیکنی را جذب کنیم، آن بازیکن تا نیم فصل امکان حضور نخواهند داشت. شخصا با برخی لژیونرها در ارتباط هستم. اینکه شب قبل از بازی تیم مدیریت تحت فشار قرار می‌گیرد که یک بازیکن آزاد شده و ممکن است به تیم دیگری برود، چندان خوب نیست. با یکی از بازیکنانی که نام و در این چند روز مطرح شد، شب گذشته حرف زدم که او گفت حضورش در فهرست مازاد تیمش کذب است. ما باید برخی مسائل را در نظر بگیریم. برای مثال مسیری مهدی طارمی رفت که باعث شد پنجره نقل و انتقالات بسته شود. این را نباید فراموش کنیم اینجا پرسپولیس است. تیم پرسپولیس با تیم‌های دیگر حوزه خلیج فارس فرق دارد. همچنین از بازیکنان تیم می‌خواهیم قدر جایگاهی که دارند را بدانند.

شکوری درمورد حساسیت 2 بازی حساس پیش‌رو با سپاهان و استقلال، خاطرنشان کرد: بازیکنان حساسیت را می‌دانند که این 2 مسابقه تاثیرگذار و حساس است و تیم با بهترین شرایط به استقبال دیدار با استقلال و سپاهان می‌رود.

او اضافه کرد: تلاش تیم مدیریت بر آن است که پاداش نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا گرفته شود اما تحریم‌های ظالمانه‌ای که وجود دارد کار را از دست ما خارج کرده است. از بچه‌های پرسپولیس که با تمام توان کار می‌کنند ممنون هستم. کار بازیکنان بسیار سخت است. این کار با حضور هواداران شدنی است و توانایی این را داریم که شرایط را مدیریت کنیم.

معاون اجرایی باشگاه درمورد شرایط نابسامان تیم‌های پایه اضافه کرد: شرایط خوب است و تیم‌های پایه از نظر زمین و البسه شرایط خوبی دارند. از نظر مالی تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم. به دنبال برنامه‌ریزی خوب برای تیم‌های پایه هستیم تا برای تیم اصلی  بازیکن بسازیم.

شکوری خاطرنشان کرد: الان ما باید در مورد بشار چه کار می‌کردیم و ادامه این موضوع به ما ضربه می‌زند. او 120 هزار دلار هم به باشگاه بازگرداند. اینکه رفتن بشار به تیم ضربه زد یا نه در حیطه اختیارات کادر فنی است. حمید مطهری صحبت‌های خوبی انجام داد. بهتر است دوستان فنی درباره این موضوع صحبت کنند. من معاون اجرایی هستم و در باشگاه سلسله مراتب وجود دارد. آنچه به نظرم می‌رسد اتفاقاتی بود که عنوان کردم. مسی را هم از بارسا بگیرید تیم از نظر فنی ضربه می‌خورد. همه بازیکنان  تلاش می‌کنند جای خالی او را پر کنند. در نیم فصل هم اتفاقات خوبی را رقم خواهیم زد.

او درخصوص احتمال لغو مسابقات این هفته نیز به خبرنگار برنا گفت: هر تصمیمی سازمان لیگ گرفته ما تابع بودیم. تنها درخواست ما از نساجی این بود که به جای قائمشهر در تهران بازی کنیم. ما نفهمیدیم بازی با ذوب‌آهن چرا لغو شد و کنسل شدن آن بازی با ما ضربه زد. تنها به صورت مکتوب می‌خواهیم علت لغو بازی را بدانیم و اگر تخلفی صورت گرفته بازی باید 3 بر صفر شود. هیچ باشگاهی به صورت مستقیم نمی‌تواند به کمیته انضباطی نامه بزند. نامه اول را روز 23 آذر زدیم و چند روز بعد نامه دوباره‌ای زدیم تا جواب ما را بدهند. از نظر ما تخلف شده و منتظر جواب فدراسیون هستیم.

شکوری ادامه داد: ما تیمی داریم که در یک مسابقات شرکت می‌کند اما از بودجه دولتی استفاده می‌کند. می‌خواهیم هواداران پای کار بیایند و حمایت کنند. همچنین ما یک تیم خاص هستیم چهار دوره قهرمان لیگ و دو دوره فینالیست لیگ قهرمانان آسیا بودیم. خط حمله ما در غیاب آل کثیر که محروم است در فینال و نیمه نهایی لیگ قهرمانان گل می‌زند. مهدی عبدی در جدال با بازیکنان چند میلیون یورویی گل می‌زند. باید از داشته‌های‌مان استفاده کنیم و با تمام توان پیش رویم تا تقویت خوبی داشته باشیم.

او با اشاره به موفقیت‌های چند سال گذشته گفت: اینکه 16 تیم برای کسب سهمیه می‌جنگند و تیمی سهمیه می‌گیرد خوشحال هستیم. اینکه هواداران ما از نایب قهرمانی در آسیا ناراحت می‌شوند دیگر کری نیست. برخی دوستان در تیم نونهالان خود هم جایی ندارند. بیایید اخلاق را رعایت کنیم و اگر کری هم خوانده می‌شود در قالب اخلاق باشد. باشگاه‌ها بدهی دارند اما سعی می‌کنیم بر اساس اولویت طلب‌ها را پرداخت کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: