به گزارش برنا، سردار سید قاسم قاسمی در آیین گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و آیین نامگذاری آکادمی ژیمناستیک بنام آن شهید بزرگوار، ضمن قدردانی از میزبانی فدراسیون ژیمناستیک برای برگزاری این مراسم عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی رزمنده ای شجاع بود که در ۸ سال دفاع مقدس و در بسیاری از عملیات خطیر حضور داشت.

او گفت: جنگ ایران و عراق، جنگ دو کشور نبود بلکه ۳۹ کشور در حمایت از عراق، مرزهای کشورمان را مورد تعرض قراردادند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان‌ در امور ایثارگران افزود: کشورهای عربی با پول هایشان و کشورهای اروپایی، با امکاناتشان از عراق حمایت کردند به طوریکه ۱۳۱ شهر ما را بمباران شیمیایی کردند و هیچ یک از کشورهای مدعی حقوق بشر به این مساله معترض نشدند.

او با بیان اینکه ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس دوران سختی را پشت سر گذاشتند تاکید کرد: وجود پر برکت امام (ره) و غیرت مردم دست به دست هم داد تا ضمن دفاع از کشور، دشمن نیز طعم شکست را بچشد.

سردار قاسمی در ادامه سخنانش متذکر شد: دنیا باید بداند ملتی که معنای شهادت را درک کرده از هیچ تهدیدی هراس ندارد ‌و سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی دانش آموخته مکتب ائمه اطهار (ع) با درک مفهوم شهادت در برابر دشمنان اسلام ایستاد تا طعم شهادت را چشید و به لقا الله پیوست.

او در بخش دیگری از سخنانش فضائل اخلاقی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را مورد توجه قرار دادو افزود: تواضع، مردمی بودن و فارغ از تشریفات دنیوی توانست نه تنها در قلب مردم ایران بلکه در دل تمامی مردم شناخته شود.

او گفت: امیدوارم همه ما و همه کسانی که عهده دار مسوولیت هستند با تاسی از ایشان در مسیر زندگی حاج قاسم سلیمانی قرار بگیریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: