به گزارش برنا، هادی عامل در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از جهان پهلوان تختی به عنوان یک قهرمان و پهلوان واقعی نام برد و عنوان کرد: منش رفتاری و گفتاری اقا تختی باعث شده بود قهرمانان بزرگ دنیا از او به نیکی یاد کنند و حتی همیشه از اینکه با این پهلوان نامدار سرشاخ می شدند، خرسند بودند و به آن افتخار می کردند.

گزارشگر و مفسر کشتی گفت: تختی سه بار موفق به کسب عنوان پهلوان کشور شد و بازوبند پهلوانی بر بازوی او نقش بست که عنوان ارزشمندی بود چرا که در آن زمان رقابتهای کشتی پهلوانی کیفیت بالایی داشت و همه بزرگان کشتی در رقابتهای کشتی پهلوانی هم شرکت می کردند.

عامل گفت: هنوز افتخارات غلامرضا تختی در کشتی ایران کم نظیر است چرا که تنها کشتی گیری محسوب می شود که دارای سه مدال المپیکی است و حتی در المپیک ١٩٦٤ هم برای چهارمین بار حضور یافت.

این مفسر کشتی گفت: مردم برای تختی بسیار ارزشمند بودند بطوریکه شخصا کار مردم را پیگیری مَی کرد و خیرخواه جامعه بود و هیچ چیز را برای خودش نمی خواست و حتی بعد از المپیک ١٩٥٦ ملبورن که مدال طلا به ارمغان آورد از مسئولان خواست که حتی به کشتی گیرانی که مدال کسب نکردند هم پاداش دهند چرا که زحمت خود را کشیده اند.

عامل ویژگی رفتاری و منش پهلوانی تختی را ستایش کرد و توضیح داد: خدا به تختی در زمان حیات و بعد از مرگش عزت داد تا جاییکه حتی بعد از ٥٣ سال همچنان این جهان پهلوان دارای پایگاه مردمی است و بدون شک منش او و رفتار و گفتار پسندیده اش در کنار مدال های ارزشمندی که در کارنامه داشت از او یک اسطوره مطرح در جهان ورزش ساخت که همچنان از او حرف می زنند.

وی در بخشی از صحبت های گفت: تختی به عنوان کشتی گیری بود که هفت مدال رنگارنگ المپیکی و جهانی دارد اما هیچگاه بدون رقابت های انتخابی حاضر نشد دوبنده تیم ملی را بر تن کند و این بیانگر رعایت انصاف بود در حالی که شاید الان اینطور نیست و یک ورزشکار با یک مدال حاضر نیست در رقابت های انتخابی شرکت کند.

گزارشگر و مفسر کشتی کشورمان که به تازگی از بیماری کووید ١٩ رهایی یافته از مردم و ورزشدوستان بدلیل پیگیری وضعیت او تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که با غلبه بر این ویروس، هرچه سریعتر شرایط کشتی و دیگر ورزش ها به شرایط عادی خود بازگردند.

وی همچنین از دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان هم بدلیل توجه به کشتی تشکر کرد و گفت: خاطره ای که از وزیر ورزش و جوانان در ذهن دارم، همیشه وقتی در رقابت های مهم به سالن کشتی می آید، حضورش منوط به چند دقیقه نیست و معمولا تا پایان رقابت ها با شور و شوق کشتی ها را دنبال می کند که برای من قابل احترام است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: