به گزارش برنا؛ استقلال برای دربی محروم و مصدوم ندارد و محمود فکری دستش برای انتخاب ترکیب و سیستم دلخواهش باز است. این اتفاق برای اولین بار است که از ابتدای لیگ بیستم برای تیم محمود فکری رخ می دهد و او بالاخره پس از 8 بازی، یک تیم کامل در اختیار دارد. با توجه به آمادگی و رسیدن بازیکنان مصدوم استقلال، شاید حدس زدن ترکیب این تیم برای دربی کمی دشوار باشد چون فکری گزینه های مختلفی برای هر پست دارد.

آبی پوشان بعد از فصل سختی که در لیگ نوزدهم سپری کردند و گل های خورده زیادی داشتند، طی بازی های گذشته از حضور یک سنگربان مطمئن و آماده درون دروازه تیمشان خوشحال بوده اند. رشید مظاهری یکی از بهترین بازیکنان استقلال بوده است و قطعا انتخاب اول و آخر فکری برای حضور درون دروازه تیمش خواهد بود. رشید در 7بازی که برای استقلال به میدان رفته تنها 2گل خورده که یکی از آنها پنالتی بوده و در 5بازی هم دروازه استقلال را بسته نگه داشته است. رشید در بازی های اخیر استقلال هم سیوهای فوق العاده ای داشته و استقلالی ها امیدوارند در دربی هم بدرخشد.

آنطور که از تمرینات استقلال و روش بازی این تیم مقابل آلومینیوم مشخص است، فکری به احتمال فراوان سیستم 1-2-3-4 را برای دربی 94 انتخاب می کند.

قطعا انتخاب مدافع چپ یکی از نقاط مبهم در ترکیب استقلال است و شاید تا روز دربی مشخص نشود چه کسی قرار است در این پست بازی کند. محمد نادری دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته و اکنون آماده است تا پس از مدت ها غیبت، در مقابل تیم سابقش به میدان برود. قطعا نادری برای این تقابل انگیزه بالایی دارد و می خواهد توانایی های خود را در برابر تیم سابقش اثبات کند. میلیچ هم به تمرینات استقلال اضافه شده اما بعید است که در دربی فیکس باشد.

در دفاع راست هم که وریا غفوری گزینه اول و آخر محمود فکری است. زوج میانی خط دفاع استقلال هم به احتمال فراوان مرادمند و عارف غلامی هستند اما احتمال دارد به جای غلامی، محمد دانشگر در ترکیب اصلی جای بگیرد. کمربند خط میانی استقلال هم با زوج ریگی و مهدی پور بسته می شود. زوجی که همزمان هم خلاق است هم جنگنده و درگیرانه.

فکری برای انتخاب 3وینگر پشت مهاجم گزینه های جذابی دارد. گزینه هایی که می توانند در این دیدار تعیین کننده باشند و عملکرد خوب آنها می تواند به برد استقلال در دربی 94 کمک کند. ارسلان مطهری قرار است به عنوان وینگر راست در این بازی به میدان برود و مهدی قایدی ستاره بازی قبل آبی ها هم وینگر چپ است. از بین داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی هم یک نفر بین او دو مهاجم قرار خواهد گرفت.

شجاعیان بعد از سپری کردن مصدومیت های طولانی به مرز آمادگی رسیده و فرشید اسماعیلی هم در بازی گذشته خوب کار کرد و حتی یک پاس گل نیز داد. نکته جالب درباره این قسمت از ترکیب استقلال این است که اگر فکری ترکیب قایدی، مطهری و اسماعیلی را برای خط هافبک تهاجمی خود انتخاب کند هر سه این بازیکنان در دربی های قبلی پایشان به گلزنی باز شده و شاید همین موضوع اعتماد به نفس آنها را برای قرار گرفتن در مقابل پرسپولیس بالاتر ببرد.

در نهایت هم تک مهاجم استقلال در این سیستم احتمالی شیخ دیاباته خواهد بود که در بازی ماقبل دربی بعد از مدتها برای آبی ها به میدان رفت و با اینکه هنوز از آمادگی ایده آل فاصله دارد یک پاس گل داد تا نشان دهد چه بازیکن ارزشمندی است.

تمام آنچه ذکر شد برگرفته از نوع تمرینات استقلال و چیدمان های محمود فکری بوده و امکان دارد او تا روز دربی تصمیمات دیگری برای سیستم و ترکیب تیمش بگیرد اما اگر اتفاق خاصی رخ ندهد استقلال با این نفرات و با سیستم 1-2-3-4 در دربی 94 به میدان می رود. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: