پایان رافت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درخصوص دربی 94 سرخابی‌ها اظهار داشت: در مجموع بازی خوبی را شاهد بودیم اما فکر می کنم پرسپولیس بدشانسی آورد و در شرایطی که در طول 90 دقیقه توپ و میدان را در اختیار داشت از رسیدن به پیروزی شیرینی محروم ماند.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه گفت: پرسپولیس در این دیدار 2 گل زد و دو-سه فرصت خوب برای گلزنی به دست آورد و می توانست برد خوبی را دیدار رقم بزند اما این اتفاق رخ نداد. پرسپولیس در این بازی اسیر قانون نانوشته فوتبال که گل نزنی، گل می خوری، شد. به اعتقاد من جای هواداران در این دیدار خالی بود.

او تاکید کرد: در طول 90 دقیقه پرسپولیس به جز حدود 10 دقیقه حاکم مطلق زمین بود و حریفش حرفی برای گفتن نداشت اما متاسفانه دقایق آخر تمرکزش کم شد و  مهدی قایدی که بازیکن با کیفیتی است موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. تاکید می کنم به ثمر رسیدن 4 گل در این دیدار نشان از این بود که بازی پر افت و خیزی را شاهد بودیم. دیگر دربی تمام شده و پرسپولیس باید تمرکزش را روی بازی های باقی مانده اش بگذارد. پرسپولیس باید از 3 بازی عقب افتاده اش استفاده کرده و خود را به صدر برساند.

رافت درخصوص گل زودهنگامی که پرسپولیس در این دیدار دریافت کرد اما موفق شد به بازی برگردد، به خبرنگار برنا گفت: پرسپولیس تیم بزرگی است و تیم های بزرگ در مواقع بحران خودشان را بهتر نشان می دهند. در حال حاضر پرسپولیس رهبری مثل سیدجلال حسینی دارد که در این گونه مواقع تاثیرگذاری اش را نشان می دهد. همان طور که دیدید با گل اول و زودهنگام استقلال، نظم تاکتیکی پرسپولیس بر هم نخورد در طول 90 دقیقه با حوصله و با برنامه توپ را در زمین به گردش درآوردند و حتی فرصت پیروزی هم داشتند.

مهاجم اسبق پرسپولیس درمورد گلزنی عبدی و امیری که تا قبل از این دیدار انتقادات زیادی درخصوص ناکامی‌هایشان در گلزنی مطرح شده بود، تاکید کرد: عبدی دومین گل خود را به استقلال زد که گل بسیار مهمی هم بود. عبدی بازیکن جوان و فرصت طلبی است که در بازی های بزرگ نشان داده مهاجم باکیفیتی است و اگر زمانی هم در امر گلزنی به مشکل می خورد دلیل اصلی اش جوانی اوست. او باید این قدر در این میدان ها حضور پیدا کند تا باتجربه تر و بتواند به مهاجمی ششدانگ تبدیل شود. درمورد گلزنی وحید امیری هم باید بگویم او مزد زحماتش را در این بازی و بازی های قبلی اش گرفت و با گل حرفه ای که در دربی زد نشان داد چقدر باکیفیت است و از نظر فنی و اخلاقی بازیکن خوبی محسوب می شود. امیدوارم عبدی و امیری در بازی های بعدی به این روند ادامه و نشان دهند که بازیکنان خوب و تاثیرگذاری برای پرسپولیس هستند. 4

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: