به گزارش برنا، در بازدید از فدراسیون اسکیت کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک 2020توکیو، مجید شایسته، عبدی افتخاری، علیرضا رحیمی اعضای هیئت اجرایی و پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی، سید محسن میر سرپرست موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک را همراهی  کردند.

در این بازدید، بهمن محمد رضایی رییس، مجید هنرجو نایب رئیس، مهشید کیایی نایب رییس بانوان، رامین عتیقه چی دبیر فدراسیون اسکیت به همراه استادی رییس کمیته سرعت و کاوه صدقی عضو هیات رئیسه، مربی تیم ملی اسکیت بانوان و برخی از قهرمانان این رشته حضور داشتند.

دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از مجموعه فدراسیون اسکیت اظهار کرد: آنچه تا کنون در این فدراسیون انجام شده شایسته تقدیر است و با توجه به جذابیت این رشته و پر مخاطب و مفرح بودن آن هر بیننده ای را متوجه خودش می کند که در واقع به نوعی این رشته در حال اجتماعی شدن است.

وی ادامه داد: اسکیت به خصوص در مدارس بایستی بیشتر فعال شود چراکه در هر مدرسه ای یک حیاط است که می توان در آن این رشته را گسترش داد ؛هاکی روی یخ نیز یکی از رشته های جذاب این مجموعه است که بحمدالله به خوبی فعال شده است.

دکتر صالحی افزود: در بخش تجهیزات با توجه به اعلام نیاز این مجموعه پیشنهاد می کنم برنامه خودتان را برای ۱۴۰۰ و بازیهای آسیایی ۱۴۰۱ به مرکز نظارت و دکتر سجادی ارائه کنید و در این گزارش اقلام مورد نیاز را تا قبل از پایان سال آماده و ارائه کنید و در آنجا به تصویب برسانید که پیرو آن ما قطعا در هیات اجرایی مطرح و از شما حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اما برای رفع مشکل شما تا پایان سال ۱۰۰ میلیون  با تصویب هیات اجرایی تخصیص می دهیم، اگر بر اساس جدول شاخص ها، بودجه ما در مجلس تصویب شود، اسکیت جزو‌ رشته هایی خواهد بود که بیشترین افزایش بودجه را خواهد داشت ؛ همچنین شما این امکان را دارید که برنامه ای را با کارشناسان ما مطرح کنید که حمایت بیشتری نیز از شما داشته باشیم.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: برای قهرمانان هم بایستی مشوق هایی در نظر گرفت که به تشخیص شما بستگی دارد و می توانید با دکتر سجادی و تیم ما در کمیته مطرح کنید.

بهمن محمد رضایی در این دیدار ضمن تاکید بر آرامش و ثبات در فدراسیون اسکیت، موفقیت های بدست آمده را نتیجه یک کار تیمی دانست و افزود: طی ۴ سال گذشته حضور در مسابقات، تکمیل ساختمان فدراسیون، کسب 8  مدال جهانی و ۷ مدال آسیایی و همچنین کسب نخستین مدال جهانی طلا و مدال در اسکیت هاکی و دستیابی به رتبه 15 در  بین کشورهای جهان را داشتیم که قطعا حمایت های شما در پیشبرد این موفقیت های بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی گفت: با توجه به اینکه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ سال پر کاری برای فدراسیون اسکیت خواهد بود، این فدراسیون می تواند شگفتی ساز باشد  و در همه رویدادهای پیش رو ورزشکاران ما روی سکو خواهند رفت و باعث افتخار برای ایران خواهیم شد.

بهمن رضایی در خصوص محدودیت زیر ساختها از مهندس شایسته و سجادی در خصوص حمایت از ملی پوشان تشکر کرد و افزود: ما در زمینه تجهیزات توانایی مالی این مهم را نداریم؛ تجهیزات هم عمدتا وارداتی است و تاکنون هیچ حمایتی از سوی فدراسیون برای ورزشکاران صورت نگرفته و همه هزینه ها شخصی بوده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: