سیدرضا صالحی امیری:

اگر پیشکسوتان را فراموش کنیم درخت ورزش این کشور از بین خواهد رفت/ در بهار سال آتی اولین محصولات تاریخ شفاهی رونمایی می‌شود

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: انسان‌های اخلاقمدار که الگوی نسل امروز هستند را معرفی خواهیم کرد.

به گزارش برنا، سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم رونمایی از تندیس 6 تن از قهرمانان افتخارآفرین ورزش کشورمان اظهار کرد: امروز یکی از روزهای به یادماندنی ورزش کشور خواهد بود و تصویری از تاریخ ورزش کشور به نمایش گذاشته می‌شود. نسل های آینده به این نسل احساس غرور خواهد داشت.

او اضافه کرد: امروز در کنار ما عزیز جانبازی (علی کشفیا) است که بزرگی او برای شما مشخص می‌شود. امروز رضازاده‌ای را کنار خود داریم که برای سکه و سکو تلاش نکرد بلکه برای بالا بردن پرچم ایران و نام حضرت ابوالفضل (ع) وزنه را بالای سر برد. عباس جدیدی را داریم که همه کشتی‌گیران دنیا از او وحشت داشتند و بارها کام میلیون‌ها ایرانی را شاد کرد. همچنین نام توفیق جهانبهخت و ناصر گیوه‌چی را زنده نگه می‌داریم. اگر پیشکسوتان را فراموش کنیم درخت ورزش این کشور از بین خواهد رفت.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: امروز عسگری محمدیان مدال‌های خود را به موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک اهدا می‌کند. حرکت وی هم به لحاظ مدال و هم به لحاظ اخلاق قابل تقدیر است. به زودی از تالار مشاهیر فوتبال رونمایی می‌کنیم و خواهید دید که چه بزرگانی در این رشته داریم که حسین کلانی یکی از این بزرگان است.

صالحی امیری گفت: تلاش می‌کنیم انسان‌های اخلاقمدار که الگوی نسل امروز هستند را معرفی کنیم. در بهار سال آتی اولین محصولات تاریخ شفاهی رونمایی می‌شود. 14 پروژه در حال حاضر در دست اقدام است که بخشی از آن نهایی شده است. در ادامه این مراسم عسگری محمدیان مدال المپیک 1992 در بارسلونا در رشته کشتی را به موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک اهدا کرد.

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده