به گزارش برنا، رضا زارعی گفت: با تغییر رویکرد وزارت ورزش نسبت به رشته‌های ورزشی، سال ویژه‌ای برای فدراسیون کوهنوردی داشتیم و با افزایش 50 درصد بودجه مواجه شدیم. کمیته ملی المپیک هم بعد از مدال علیپور در بازی‌های آسیایی و حضور سنگنوردی در بازی‌های المپیک بالاترین میزان رشد بودجه را برای سال 1400 برای فدراسیون در نظر گرفت که اتفاق خیلی خوبی در کوهنوردی است. بودجه فدراسیون‌ها بر اساس تقویم ورزشی و در نظر گرفتن کلیه شرایط اعزام‌ها و محدودیت‌های ویروس کرونا داده شده است که تقویم ورزشی ما سه بار دستخوش تغییر شد چون مسابقات بین المللی لغو می‌شد و وزارت ورزش هم براساس تقویم ورزشی بودجه را پرداخت می‌کرد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی به فعالیت‌های آموزشی فدراسیون اشاره کرد که بیشترین عملکرد فدراسیون و هیئت‌های استانی بوده و ادامه داد: از آنجایی که رشته‌های ما عمدتا در طبیعت هستند محدودیت کمتری در برگزاری دوره‌های آموزشی داشتیم و بیشترین عملکرد فدراسیون و هیئت‌ها در بخش آموزش بوده است به جز کارگاه های آموزشی. خوشبختانه با موافقت وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا پس از اردیبهشت ماه در شهرهای محدودی که دچار مشکلات ویروس کرونا بودند، این کارگاه‌ها برگزار شده و عمده دوره‌های آموزشی به خوبی برگزار شد و عزیزان براساس علاقه خودشان در دوره‌ها شرکت کنند.

وی به محدودیت‌های فدراسیون کورهنوردی برای ساخت سالن‌های ورزشی و گسترش زیرساخت ها اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث زیرساخت‌ها تابع شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی هستیم. در سال 98 توانستیم 5 دیواره در 5 استان احداث کردیم، اما در سال 99 با محدودیت مواجه بودیم. مهمترین آن هم مربوط به تخصیص مکانی برای نصب دیواره کمپ‌های تیم های ملی در مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران بود که انتظار داشتیم بتوانیم به سرعت کار ساخت دیواره و سالن را انجام دهیم.

زارعی درخصوص برگزاری مسابقات دهه فجر گفت: در 17 استان مسابقات انتخابی سنگنوردی جهت حضور قهرمانان و برترین‌ها در بیستمین دوره مسابقات دهه فجر برگزار شد و این رقابت‌ها از این هفته برگزار می‌شود.

وی درباره اعزام صفدریان به مسابقات جهانی اظهار داشت: اعزام محمدرضا صفدریان ملی پوش یخنوردی به همراه یک داور و طراح را به مسابقات جام جهانی روسیه در نظر گرفته‌ایم که با توجه به لغو تمام مسابقات یخنوردی روسیه قرار است این مسابقات را به صورت سمبلیک و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود.

رئیس فدراسیون کوهنوردی به لغو مسابقات کسب سهمیه المپیک رشته سنگنوردی اشاره کرد و افزود: براساس ابلاغیه و پیش بینی فدراسیون جهانی با توجه به لغو مسابقات در سه کشور کره جنوبی، اندونزی و چین تصمیم گرفتند سهمیه قاره آسیا از طریق انتخابی مسابقات سال 2019 که در کشور ژاپن انجام شده بود صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد رضا علیپور بتواند در بازی‌های آسیایی 2022 نیز صاحب مدال شود و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رضا علیپور در بازی‌های آسیایی اندونزی صاحب مدال طلا شد و اینکه مسابقات سنگنوردی در مواد سرعت و کمباین در بازی‌های آسیایی سال 2022 هم برگزار می‌شود دو اردو برای تیم سرعت برگزار کردیم و سومین اردوی این ماده را با رویکرد استعدادیابی ورزشکاران جهت حضور در بازی‌های آسیایی 2022 چین برگزار خواهیم کرد و بیشتر تمرکز ما بر روی سنگنوردی و ماده سرعت بوده است چراکه می‌تواند در بازی‌های آسیایی 2022 مدال آور باشد.

زارعی درباره شرایط دو بانوی ملی پوش سنگنوردی نیز اظهار داشت: الناز رکابی و محیا داربیان دو ملی پوش سنگنوردی هم در مسابقات دهه فجر شرکت می‌کنند تا بررسی کنیم که آیا مسابقات جام‌های جهانی برگزار می‌شود؟ دارابیان در ماده سرعت شرایط خوبی دارد و اگر تمرکزش را بر روی سرعت بگذارد می تواند در بازی‌های آسیایی موفقیت خوبی کسب کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: