به گزارش برنا؛ نیم‌فصل لیگ بیستم در حالی با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید که این تیم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در پایان فصل محسوب می‌شود. قرمزهای پایتخت که به دلیل حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی‌های عقب افتاده داشتند، در پایان توانستند با فاصله 2 امتیازی از تیم دوم و 4 امتیازی از تیم سوم قهرمانی نیم فصل را از آن خود کنند.

با توجه به شرایط پرسپولیس و ثباتی که در این تیم وجود دارد شاگردان یحیی گل‌محمدی در لیگ بیستم هم یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی هستند. البته مدعیانی مثل سپاهان، استقلال و فولاد قطعا دست از تعقیب پرسپولیس در صدر برنخواهند داشت اما پرسپولیس در 4 سال اخیر که قهرمان لیگ شده تنها در لیگ هجدهم بود که قهرمانی نیم فصل را به سپاهان داد و در سه سال دیگر قرمزها هم قهرمانی نیم فصل را به خود اختصاص دادند هم قهرمانی پایان فصل را. به همین دلیل حتی اگر بخواهیم آمار را مبنا قرار دهیم باز هم در پایان لیگ بیستم احتمال زیادی وجود دارد که پرسپولیس را بر قله فوتبال ایران ببینیم. البته همانطور که گفته شد پرسپولیس از نظر فنی و نتیجه‌گیری هم در نیم‌فصل اول نشان داد بهترین تیم است و شاید اگر بقیه تیم‌ها زودتر به خودشان نیایند امسال هم دوباره قهرمانی را تقدیم شاگردان گل‌محمدی خواهند کرد.

نکته جالب درباره قهرمان های نیم فصل این است که از نخستین دوره برگزاری لیگ برتر تا دوره نوزدهم در 10 دوره تیم‌هایی که قهرمان نیم فصل شدند در پایان فصل هم قهرمانی را از آن خود کردند. تا دوره دهم لیگ برتر در چند دوره پیاپی همان تیمی که قهرمان نیم فصل شد توانست در پایان فصل هم قهرمانی را از آن خود کند ولی از دوره یازدهم 4 سال این اتفاق رخ نداد و بعد از آن هم گاهی تیم نایب قهرمان قهرمان شده گاهی هم نه.

امسال هم پرسپولیس توانست قهرمانی نیم فصل را از آن خود کند که 2 فصل بدون اینکه قهرمان نیم فصل شده باشد در پایان سال قهرمانی را از آن خود کرده و در 4 دوره هم بعد از قهرمانی نیم فصل قهرمانی در پایان فصل را کسب کرد. در لیگ سیزدهم هم پرسپولیس با علی دایی قهرمان نیم فصل شد اما در پایان فصل قهرمانی را به فولاد واگذار کرد. تیم‌هایی مثل فولاد، سایپا، سپاهان و استقلال هم اغلب در سال‌هایی که قهرمان نیم فصل شدند قهرمانی در پایان سال را هم از آن خود کردند اما به همان اندازه هم تیم‌های نایب قهرمان، قهرمانی را از دست داده اند.

                  نیم فصل                                پایان فصل

دوره اول: استقلال                                  پرسپولیس

دوره دوم: سپاهان                                     سپاهان

دوره سوم: ذوب‌آهن                                   پاس

دوره چهارم: فولاد                                      فولاد

دوره پنجم: استقلال                               استقلال

دوره ششم: سایپا                                     سایپا

دوره هفتم: پرسپولیس                         پرسپولیس

دوره هشتم: ذوب‌آهن                             استقلال

دوره نهم: سپاهان                                   سپاهان

دوره دهم: ذوب‌آهن                               سپاهان

دوره یازدهم: استقلال                           سپاهان

دوره دوازدهم: سپاهان                         استقلال

دوره سیزدهم: پرسپولیس                     فولاد

دوره چهاردهم: تراکتور                         سپاهان

دوره پانزدهم: استقلال خوزستان     استقلال خوزستان

دوره شانزدهم: پرسپولیس                    پرسپولیس

دوره هفدهم: پرسپولیس                      پرسپولیس

دوره هجدهم: سپاهان                          پرسپولیس

دوره نوزدهم: پرسپولیس                    پرسپولیس

دوره بیستم: پرسپولیس                         ؟؟؟

انتهای پیام// 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: