به گزارش برنا، مرحله مقدماتی سی و چهارمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی 29 بهمن‌ماه پس از برگزاری 182 مسابقه با صدرنشینی فولاد مبارکه سپاهان به پایان رسید.

داوران برتر دور برگشت مرحله مقدماتی این مسابقات، بر اساس گزارش ناظران داوری و ارزیابی کمیته داوران فدراسیون به قرار زیر معرفی شدند:

داور اول برتر

داود نافعی از استان گلستان

داود نافعی ۴۸ ساله و معلم ورزش در گنبد کاووس است و در سال ۲۰۱۲ در کلاس بین المللی داوری در کشور سودان شرکت کرد.

وی در سال ۲۰۱۲ در مسابقات نوجوانان پسر آسیا و در سال ۲۰۱۶ در کشور تایلند در جام کنفدراسیون والیبال آسیا قضاوت داشت و در سال 99 ۴۰ دیدار لیگ برتر و لیگ دسته یک را قضاوت کرده است.

داود نافعی فرزند شادروان حاج آشور نافعی از پیشکسوتان داوری والیبال استان گلستان و کشور است.

داور دوم برتر

مرتضی حسن علایی از استان تهران

مرتضی حسن علایی با ۳۸ سال سن، کارمند شهرداری شهر ری است و از داوران ملی خوب کشور است که در سال‌های اخیر کارنامه موفقی در قضاوت مسابقات والیبال داشته است.

حسن علایی امسال در لیگ‌های برتر، دست یک و مسابقات ۲۷ مسابقه را قضاوت کرده است.

مرحله پلی‌آف لیگ برتر مردان سال 99 به صورت متمرکز و دو برد از سه بازی، در سالن فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد.

دور رفت و برگشت این مسابقات روزهای پنجم تا هشتم اسفندماه پیگیری می‌شود و در صورت نیاز به مسابقه سوم‌، این بازی‌ها روزهای نهم و دهم اسفندماه برگزار خواهد شد تا در نهایت، چهار تیم برتر برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات معرفی شوند.

گفتنی است بر اساس گزارش ناظران داوری و ارزیابی کمیته داوران فدراسیون والیبال، وحید پورکاشیان و اسماعیل رزقی به عنوان داوران برتر دور رفت مرحله مقدماتی انتخاب شده بودند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: