به گزارش برنا؛ در نیم فصل اول از رقابت های لیگ برتر، این بازی ها در حالی به پایان رسید که رقابت جالب و تماشایی را در جدول  آقای گل ها شاهد بودیم، رقابتی که به صورت سینوسی در حال تغییر بود و مردان گلزن تیم ها برای رسیدن به رتبه های بالاتر در این جدول کورس جالبی را با یکدیگر داشتند.

 احیای سجاد!

19

در پایان هفته پانزدهم از نیم فصل اول این رقابت ها، در شرایطی سپاهانی ها با 25 گل زده برترین خط حمله لیگ برتر را به خود اختصاص دادند که برترین گلزن نیم فصل اول هم پیراهن زرد این تیم را بر تن داشت. سجاد شهباززاده که در فصول اخیر شرایط خوبی در جمع گلزنان لیگ برتر نداشت در لیگ بیستم به نوعی احیا شد و با به ثمر رساندن 12 گل در 15 بازی بهترین گلزن نیم فصل لیگ برتر و تیم سپاهان لقب گرفت.

آقای گلی که دورقمی بود!

سجاد شهباززاده آقای گل نیم فصل اول در حالی این عنوان را از آن خود کرد که به نسبت آقای گل نیم فصل در مقایسه با زمان مشابه در نیم فصل لیگ نوزدهم، گلزنی بیشتری را از آقای گل نیم فصل شاهد بودیم. در لیگ نوزدهم و در پایان نیم فصل اول آن رقابت ها  عیسی آل کثیر مهاجم تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با 9 گل زده آقای گل نیم فصل اول شد و بعد از آن شهریار مغانلو از پیکان، مهدی قایدی و شیخ دیاباته از استقلال با 8 گل زده در رتبه دوم قرار گرفتند.

 شانسی که شاید از دست  برود!

500

گادوین منشا، بازیکن گل‌ گهر، در حالی این فصل را آغاز کرد که  شاید حضور او در جمع مدعیان آقای گلی در لیگ بیستم قابل پیش بینی نبود اما این اتفاق رخ داد و مهاجم سابق سرخابی‌ها در این نیم فصل در امر گلزنی خوش درخشید و موفق شد با 10 گل در رده دوم گلزنان برتر قرار بگیرد. این در حالی است که در صورت تداوم محرومیت او، این احتمال دور از ذهن نیست که شانس بزرگی از این مهاجم سیه چرده برای کسب عنوانی مهم گرفته شود!

گلزن اول شهرخودرو در رده سوم!

502

امین قاسمی‌نژاد، بازیکن موثر شهرخودرو در حالی در این فصل برای تیمش به میدان رفت که با 8 گل زده در رده سوم قرار گرفت. این اتفاق در حالی رخ داد که تیم رحمتی در 15 بازی‌اش در نیم فصل اول 15 گل زده را به ثبت رساند تا قاسمی‌نژاد بیش از نیمی از گل‌های تیمش را در نیم فصل به ثمر برساند تا بار اصلی گلزنی شهرخودرو روی دوش مهاجم 34 ساله بابلی باشد.

گلزن اول تبریزی‌ها از نساجی آمد! 

502

مهاجم فصل قبل نساجی در حالی فصل جدید را در تراکتور سپری کرد که نامش در جمع گلزنان برتر نیم فصل اول دیده می شود. محمد عباس‌زاده که در تراکتور شرایط ویژه‌ای را می گذراند در نیم فصل اول برترین گلزن تیمش بود. در حالی که تراکتوری‌ها نیم فصل اول را با 14 گل زده به پایان رساندند، سهم عباس‌زاده 50 درصد از گل‌های تیمش بود تا مهاجم اول قرمزهای تبریزی لقب بگیرد. این در حالی است که عباس‌زاده در چند هفته ابتدایی لیگ در ترکیب تراکتور حضور نداشت و پس از چند هفته به این تیم اضافه شد.

جای خالی سرخابی‌ها!

بررسی مردان گلزن برتر نیم فصل اول لیگ بیستم نشان می‌دهد تیم‌های اول و سوم رده‌بندی در پایان نیم فصل نماینده‌ای بین مدعیان آقای گلی ندارند، موضوعی که نمی‌تواند آمار و نشانه خوبی برای سرخابی‌ها باشد. پرسپولیس که در این نیم فصل عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و با 21 گل دومین تیم تهاجمی و گلزن لیگ بیستم تا به امروز لقب گرفته است، در حالی نیم فصل اول را به پایان رساند که برترین گلزنش در 15 بازی لیگ بیستم احمد نورالهی، هافبک سرخ‌ها، بود که 6 گل از این 21 گل را برای تیمش به ثمر رساند و مهدی عبدی و  وحید امیری با ثبت 2 گل در نیم فصل به کار خود برای پرسپولیس پایان دادند! این در حالی است  که اوضاع مهاجمان استقلال هم چندان بهتر از پرسپولیس نیست و شیخ دیاباته به عنوان آقای گل فصل قبل و مهدی قایدی مهاجم گلزن آبی‌ها در نیم فصل اول کم فروغ بودند و شرایط مهاجمان استقلال هم در نیم فصل اول به لحاظ آمار گلزنی مناسب نبود. 4

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: