مرتضی کرمانی‌مقدم، بازیکن اسبق تیم پرسپولیس، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به قهرمانی پرسپولیس در نیم‌ فصل اول لیگ بیستم اظهار داشت: برای من موفقیت پرسپولیس در نیم فصل اول قابل پیش‌بینی بود. پرسپولیس زمانی که از فینال برگشت شرایط روحی خوبی نداشت و این موضوع شرایط فنی تیم را نیز تحت‌الشعاع قرار داده بود اما رفته رفته تیم با مدیریت خوب کادر فنی و تجربه برخی از بازیکنان به شرایط عادی بازگشت و پس از آن کم کم شرایط فنی تیم هم روی روال خوبی قرار گرفت به‌طوری‌که در 5 بازی آخر پرسپولیس 5 برد خوب را به دست آورد و در نهایت قهرمان نیم فصل شد.

او در ادامه تاکید کرد: اگرچه قهرمانی در نیم فصل تضمینی برای موفقیت تیم در ادامه فصل و پایان لیگ نیست اما شرایط پرسپولیس در حال حاضر به گونه‌ای است که قادر به حفظ شرایط خوبش است و این مسیر می‌تواند با تداوم پیروزی‌های تیم گل‌محمدی، پنجمین قهرمانی را برای پرسپولیس به ارمغان بیاورد.

پیشکسوت پرسپولیس درخصوص نیاز تیم یحیی گل‌محمدی به تقویت و حضور در فصل نقل و انتقالات زمستانی افزود: با توجه به شرایط موجود به اعتقاد من پرسپولیس با جذب یکی، دو مهره تکمیل می‌شود و نیازی به ایجاد تغییرات گسترده ندارد. به نظر من اگر پرسپولیس در خط دفاع یک مدافع تخصصی میانی جذب کند و یک مهاجم نوک با خصوصیاتی که آل‌کثیر دارد را به خدمت بگیرد، نیازی به جذب بازیکن دیگری نخواهد داشت. به هرحال محرومیت و مصدومیت‌ها و حضور پرسپولیس در چند جام می‌تواند دلیل خوبی برای تقویت تیم باشد اما با شرایط موجود نیازی به تغییرات زیاد و گسترده در تیم احساس نمی‌شود.

مهاجم اسبق پرسپولیس درمورد شرایط مهاجمان حال حاضر این تیم تصریح کرد: بازگشت مهدی ترابی و حضور عیسی آل‌کثیر در کنار مهاجمانی مثل مهدی عبدی و وحید امیری شرایط خوبی را در خط حمله رقم خواهد زد. همان‌طور که در لابه‌لای صحبت‌هایم اشاره کردم اگر پرسپولیس مهاجمی مثل آل‌کثیر را به خط حمله‌اش اضافه کند، دیگر مشکلی در این منطقه احساس نمی‌کند. ضمن این‌که با گلزنی نفراتی مثل احمد نورالهی و سیدجلال حسینی که از خطوط دیگر به خط حمله کمک‌های زیادی کرده‌اند، به اعتقاد من در مواقع لزوم و بن‌بست‌ها می‌توان روی توانایی این چهره‌ها هم حساب ویژه‌ای باز کرد.

کرمانی‌مقدم با اشاره به چهره‌های شاخص پرسپولیس در نیم فصل اول گفت: تیمی که بتواند در نیم فصل نتایج خوبی کسب کرده بدون شک مجموعه‌ای از بهترین‌ها را در اختیار دارد، موضوعی که در مورد پرسپولیس در نیم فصل اول صدق می‌کند. با این حال به نظرم سیدجلال حسینی، حامد لک و احمد نورالهی جزو بهترین‌های پرسپولیس تا به امروز بوده‌اند. 

پیشکسوت پرسپولیس درخصوص راز موفقیت بازیکنی مثل سیدجلال آن هم در آستانه 40 سالگی خاطرنشان کرد: سیدجلال با نمایش فوق‌العاده‌ای که داشت نشان داد سن واقعا یک عدد است. نمونه قبل از سیدجلال، علی پروین بود که در سن 41 سالگی آقای گل شد، پس نباید به سن و سال افراد توجه کرد. به اعتقاد من راز موفقیت سیدجلال این است که او سالم زندگی کرده و این موضوع می‌تواند درس خوبی برای نسل جوان فوتبال ما باشد که از امثال سیدجلال الگوبرداری کنند. 3/5

خبرنگار: سمیه قدیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: