علی موسوی، مهاجم اسبق تیم استقلال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در رابطه با بازی‌های دوستانه میان پیشکسوتان گفت: برگزاری بازی‌های دوستانه با حضور پیشکسوتان نوعی تجدید خاطره محسوب می‌شود و به‌نظرم برای تنوع زندگی آنها اتفاقی مثبت است و دوری از خانه‌نشینی پیشکسوتان را فراهم می‌کند. این بازی‌های دوستانه به پیشکسوتان فوتبال می‌گوید جامعه هنوز خواهان آنهاست و به این عزیزان باتجربه و با سابقه درخشان نیاز دارد.

گلزن قدیمی آبی‌پوشان در خصوص تقسیم‌بندی پیشکسوتان عنوان کرد: قطعا وظیفه تقسیم‌بندی پیشکسوتان فوتبال با باشگاه خواهد بود و همچنین نیاز مبری به وجود اسپانسر و سازمان‌های حمایت کننده برای این افراد وجود دارد.

او در این رابطه ادامه داد: امیدوارم این بازی‌های دوستانه با حضور پیشکسوتان در آینده ادامه‌دار و هماهنگ شده باشد اما متاسفانه در تیم استقلال دو دستگی وجود دارد که امیدوار هستم با مدیریت مناسب، این دو دستگی در استقلال از بین برود و جمعیت پیشکسوت ما واحد شوند تا بتوانند از خدمات بهره‌مند شوند.

بازیکن اسبق آبی‌پوشان پایتخت درباره مربیگری‌اش یادآور شد: من مدرک B آسیا را دارم اما با توجه به شرایط حاکم در فوتبال ایران، علاقه و پیگیری برای فعالیت در مربیگری را ندارم.

موسوی در خصوص حضور مربیان فاقد درجه مربیگری در لیگ تاکید کرد: متاسفانه در فوتبال کشورمان افرادی هستند که به واسطه پول و روابط برای خود سابقه و کارنامه ورزشی تولید می‌کنند، جای تعجب دارد که چنین افراد مسمومی بیشتر از گذشته در فوتبال ایران جایگاه با ثباتی دارند.

بازیکن اسبق تیم ملی و استقلال در رابطه با وضعیت رو به نزول آبی‌پوشان بیان کرد: همه برای بازی آخر با سپاهان نگران بودیم و صدر جدول را از دست دادیم. تیم استقلال با سرمربیگری محمود فکری به مدت یک ماه و نیم است که بازی درخور شان تیم استقلال را انجام نداده و از صدر جدول به رتبه سوم نزول پیدا کرده اما خوشبختانه توانسته امتیازهای لازم برای ارتقا را کسب کند. 

او افزود: استقلال با صدر جدول ۳ تا ۴ امتیاز فاصله دارد و توانایی برگشت به صدر جدول با نگرش جدید وجود دارد.

موسوی در خصوص رسیدن لیگ به نیم فصل و عملکرد مدعیان قهرمانی توضیح داد: لیگ ایران همانند تمام لیگ‌های دنیا قابل پیش‌بینی نخواهد بود و تمام تیم‌های مطرح همانند پرسپولیس، استقلال، سپاهان در حد مدعیان قهرمانی ظاهر نشده‌اند و شاهد باخت و یا مساوی این تیم‌ها بوده‌ایم به همین دلیل فاصله بسیار کمی میان این تیم‌ها وجود دارد و تمامی این تیم‌ها می‌توانند مدعی قهرمانی باشند.

مهاجم اسبق استقلال در رابطه با عملکرد مهاجمان این فصل آبی‌پوشان گفت: مهاجمان استقلال از جمله مهدی قایدی، ارسلان مطهری و شیخ دیاباته بازیکنان خوب این تیم هستند و متاسفانه در چند وقت اخیر به دلیل سطح کیفیت پائین تمرینات آنها و یا افت روانی حضور قابل توجهی نداشته‌اند که باید تمامی این مسائل پیگیری شود تا به حالت سابق خود برگردند.

او در خصوص انتخابات فدراسیون عنوان کرد: انتخابات فدراسیون باید به‌گونه‌ای باشد تا زمینه دستیابی به حق فوتبال ایران در آسیا فراهم و از پایمال شدن حقوق ایران توسط کشورهای عربی مثل عربستان، بحرین وامارات جلوگیری شود.

موسوی درباره ممنوعیت ورود مربیان خارجی به ایران یادآور شد: این مسئله و قانون قطعا به ضرر فوتبال ایران خواهد بود و باید راه‌هایی جایگزین شود تا از این طریق مربی خارجی وارد فوتبال شود و از فنون مسائل روز فوتبال بهره‌مند شویم. 4

خبرنگار: علی شفیعی‌جم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: