به گزارش برنا؛ فصل نقل و انتقالات زمستانی آغاز شده و تیم‌های لیگ برتری به دنبال تقویت خود هستند. در این فصل کمتر پیش می آید بازیکنی از تیمی به تیم دیگر منتقل شود مگر اینکه باشگاهی به تعهدات مالی خود عمل نکرده باشد و بازیکن بتواند به صورت یک طرفه فسخ کند یا اینکه باشگاه خواهان حسابی سر کیسه را شل کند و رضایت طرف مقابل را جلب کند.

نقل و انتقالات زمستانی امسال نسبت به سال های گذشته ستاره های زیادی ندارد اما بازیکنانی هستند که بیشتر از بقیه روی بورس بوده اند و اخبار و حاشیه پیرامون آنها بیشتر از بقیه بوده است.

در ادامه به بررسی آخرین وضعیت چهره های نقل و انتقالات می پردازیم.

امین قاسمی‌نژاد؛ ستاره‌ای که همه می‌خواهند

امین قاسمی‌نژاد در نیم فصل اول ستاره تیم بی ستاره شهرخودرو بود. او 8 گل برای تیم سیدمهدی رحمتی به ثمر رساند تا مشتریان زیادی در فصل نقل و انتقالات زمستانی پیدا کند. پرسپولیس، استقلال و تراکتور مشتریان جدی این مهاجم 34 ساله هستند اما باشگاه شهرخودرو و شخص سیدمهدی رحمتی فعلا دست رد به مشتریان قاسمی نژاد زده اند و بعید است که حاضر شوند تنها ستاره تیم شان را از دست بدهند.

اشکان دژاگه؛ فروشی نیست

کاپیتان تراکتورسازی در ابتدای فصل هم در لیست خرید استقلال قرار داشت اما چون با تراکتور قرارداد داشت، استقلالی‌ها نتوانستند برای او رضایت‌نامه بگیرند. دژاگه در نیم فصل هم در لیست خرید استقلال قرار گرفت اما این بار باشگاه تراکتور به صراحت اعلام کرد این بازیکن فروشی نیست و استقلالی‌ها قید دژاگه را بزنند. با این تفاسیر بعید است دژاگه از تراکتور جدا شود اما هنوز شایعاتی مبنی بر نارضایتی او از اوضاعش در تبریز شنیده می‌شود.

احسان حاج‌صفی؛ بازگشت به اصفهان

ستاره تراکتور مشتری پروپا قرصی مثل سپاهان دارد که حاضر است برای بازگرداندن او به اصفهان حسابی سر کیسه را شل کند. حاج‌صفی بعد از پایان نیم فصل اول در تمرینات تراکتور شرکت نکرد تا شایعات درباره جدایی‌اش از این تیم و بازگشت به سپاهان قوت بگیرد اما با انتخاب رسول خطیبی به عنوان سرمربی احسان به تمرینات تراکتور برگشت. با این وجود حتی خبر توافق حاج‌صفی و سپاهان هم منتشر شد ولی کاپیتان تیم ملی فعلا در تمرینات تراکتور حضور دارد و باید دید تا پایان قراردادش در این تیم می‌ماند یا نه. البته استقلال هم دست روی این بازیکن گذاشت ولی کار حتی به مذاکره هم کشیده نشد چون تراکتوری‌ها اعلام کردند احسان هم مثل اشکان فروشی نیست.

شهریار مغانلو؛ انتقالی در آستانه منتفی شدن

شهریار مغانلو، مهاجم ایرانی تیم سانتاکلارا که بعد از نیم فصل حضور در لیگ پرتغال اکنون بار دیگر مورد توجه باشگاه پرسپولیس قرار گرفته است، به دلیل شروطی که بین سه طرف درگیر این قرارداد شکل گرفته، احتمالا قادر به عقد قرارداد با سرخ‌پوشان نخواهد بود. این مهاجم مورد توجه باشگاه تراکتور هم بود اما بعید است که بتواند به ایران برگردد.

طالب ریکانی؛ در تیررس استقلال

طالب ریکانی، کاپیتان تاثیرگذار صنعت نفت که عملکرد فوق العاده ای در نیم فصل اول داشت مورد توجه استقلال قرار گرفت اما قبل از اینکه باشگاهش با این انتقال مخالفت کند خودش اعلام کرده بچه خاک آبادان است و فعلا نمی‌خواهد از نفت جدا شود اما با توجه به بالا گرفتن مشکلات مالی باشگاه آبادانی بعید نیست که استقلالی‌ها بتوانند در ازای پرداخت میلیاردی بابت رضایت نامه او را به خدمت بگیرند.

حامد پاکدل؛ قرمز یا آبی؟

حامد پاکدل مهاجم 29 ساله و اهل خرم آباد در لیگ امسال درخشش خوبی در تیم رسول خطیبی داشت و موفق شد 6 گل برای این تیم به ثمر برساند. از مدت‌ها قبل اخباری پیرامون علاقه باشگاه‌های لیگ برتری از جمله استقلال و پرسپولیس به این بازیکن شنیده می‌شد. پس از جدایی رسول خطیبی از جمع اراکی‌ها، حالا باید دید وضعیت دیگر ستاره آلومینیوم چه خواهد شد. در مصاف با پرسپولیس استوک‌های قرمز پوشید و اتفاقا موفق به گلزنی نیز شد ولی پس از باز کردن دروازه حامد لک ترجیح داد خوشحالی نکند. او در پایان آن بازی از علاقه‌اش به پرسپولیس سخن به زبان آورده بود.

محمدرضا خلعتبری؛ در فکر جدایی

مهاجم سال‌های طلایی سپاهان در فصل نقل و انتقالات امسال از شهرخودرو جدا شد و به اصفهان برگشت تا روزهای خوبش را تکرار کند اما این اتفاق نیفتاد و او در تیم نویدکیا نیمکت‌نشین شد. همین موضوع باعث شد شایعاتی درباره جدایی او از سپاهان مطرح شود. یکی از تیم‌هایی که به شدت خواهان جذب خلعتبری شده، نساجی مازندران است. باشگاه نساجی در پیشنهادی که به سپاهان داده حتی حاضر شده این بازیکن را به عنوان مهره قرضی در اختیار بگیرد اما فعلا سپاهان با جدایی این مهاجم مخالفت کرده است.

مهدی کیانی؛ فرار از نیمکت نشینی

کاپیتان فصل قبل سپاهان در تفکرات فنی محرم نویدکیا جایی ندارد و همین باعث شد یک نیم فصل روی نیمکت طلایی پوشان باشد. کیانی مشتریان جدی مثل استقلال و تراکتور دارد. پیشنهاد باشگاه سپاهان برای معاوضه ریگی و کیانی با موافقت استقلال مواجه نشد اما احتمال بازگشت کیانی به تراکتور وجود دارد و شنیده می‌شود انتقال کیانی به تراکتور قطعی شده است.

میلاد جهانی؛ فروخته نمی‌شود

ستاره ذوب‌آهن مدت‌هاست مدنظر باشگاه استقلال قرار دارد. جهانی در نیم فصل اول در تیم بحران‌زده ذوب‌آهن درخشید و استقلال که نیاز به بازیکنی با ویژگی‌های او دارد مذاکراتش را با ذوب آهن برای خرید این بازیکن آغاز کرد ولی مدیران ذوب‌آهن با این انتقال مخالفت کردند و گفتند تحت هیچ شرایطی جهانی را نمی‌فروشند اما بعید نیست که این انتقال در نهایت عملی شود.

محمد دانشگر؛ احتمال توافق با تراکتور

یکی از نام‌های مهمی که طی روزهای اخیر در بازار نقل و انتقالات نیم فصل شنیده می‌شود محمد دانشگر است. دانشگر در نیم فصل اول در اغلب بازی‌های استقلال نیمکت‌نشین بود و نارضایتی‌اش از این موضوع شایعاتی را درباره جدایی‌اش از جمع شاگردان فکری به میان آورده است. در خبرهای غیر رسمی آمده باشگاه تراکتور به دنبال جذب دانشگر است و حتی توافقاتی هم بین طرفین ایجاد شده اما هنوز باشگاه استقلال واکنشی به این انتقال احتمالی نشان نداده است.

علیرضا حقیقی؛ بلاتکلیف

علیرضا حقیقی با انگیزه زیادی به گل‌گهر پیوست ولی با عملکردش نشان داد هر ستاره‌ای تاریخ مصرفی دارد. حقیقی در هفته‌های اول هم عملکرد قابل قبولی داشت اما به یک باره اشتباهات سریالی‌ این دروازه‌بان شروع شد و بعد از چند هفته قلعه‌نویی او را به نیمکت تبعید کرد. حقیقی بعد از نیمکت نشینی در دو بازی با سایپا و نفت مسجد سلیمان در دیدار با نساجی مازندران و پرسپولیس حتی در لیست 18 نفره تیمش هم جا نگرفت و چند روزی هم در تمرینات گل‌گهر شرکت نکرد. امیر قلعه‌نویی از عملکرد او ناراضی است و احتمالا حقیقی از از تیم سیرجانی جدا شود هرچند که هنوز از تیمی پیشنهاد ندارد. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: