محمدرضا مهرانپور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درخصوص شرایط استقلال اظهار داشت: شرایط این روزهای استقلال به گونه ای است که شاهد انتقادات و هجمه های زیادی علیه این تیم هستیم در حالی که جایگاه استقلال بد نیست و موقعیتش به گونه ای است که هنوز می تواند مدعی قهرمانی شود. برخی که نمی خواهند موفقیت استقلال را ببینند دست به این حاشیه سازی ها زده اند و به نظر من همانطور که محمود فکری گفته اتاق فکر برای استقلال وجود دارد. البته از این دست حاشیه سازی ها برای همه تیم ها هست چون یک عده بیرون هستند و دوست دارند وارد تیم ها شوند. طبیعی است که این مشکلات اطراف استقلال بیشتر باشد چون هر چقدر تیم بزرگتر باشد مشکلاتش هم بزرگتر می شود. به همین دلیل کسی که بتواند حاشیه ها را کنترل کند موفق خواهد بود.

او ادامه داد: فوتبال ما اینطور شده که مربیان به فکر اتفاقات بیرون زمین هستند که مبادا کسی جایشان را بگیرد. به همین دلیل نمی توانند تمرکزشان را روی مسائل فنی بگذارند. الان هم نام هایی اطراف استقلال مطرح می شود که امتحان خود را پس داده اند پس باشگاه و هواداران باید از فکری حمایت کنند. چرا استقلال نباید به کسی مثل فکری که سرمایه خودش است این فرصت را ندهد که حداقل یک سال مربیگری کند؟ باشگاه استقلال باید حتما یک سال به فکری فرصت دهد و همه هواداران و پیشکسوتان هم دست به دست هم دهند تا بتوانیم در پایان فصل قهرمانی را جشن بگیریم.

مهرانپور با اشاره به اینکه نواقص فنی استقلال باید برطرف شود، افزود: شخصا از تاکتیک های استقلال انتقاد دارم و می دانم تیم کمبودهایی از نظر فنی دارد و برنامه های زیادی در حمله و دفاع ندارد اما باید فرصت دهیم به کادر فنی. ما هم همه ایرادات را می بینیم و امیدواریم فکری بتواند آنها را برطرف کند. درباره بحث قهر برخی بازیکنان حاشیه هایی که برای استقلال ایجاد شده باید بگویم بحث دانش فنی یک سرمربی و اینکه آیا موفق می شود یا نه یک طرف است اما اصل فوتبال نباید زیر سوال برود. من در جایگاه محمود فکری نیستم و نمی دانم او چرا با برخی از بازیکنان برخود انضباطی نکرده اما اصول فوتبال و نظم نباید زیر سوال برود. مربیان ایرانی باید از خارجی ها در این زمینه الگو بگیرند ضمن اینکه باشگاه و هوادار هم پشت سر کادر فنی بمانند تا او مسائل حاشیه ای را کنترل کند.

مهرانپور درباره انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم گفت: ابهامی که در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال برای من پیش آمد این است که چرا ما فوتبالی ها همیشه می گوییم افراد فوتبالی بیایند و اداره فدراسیون را به دست بگیرند اما وقتی پای انتخاب به میان می آید اتفاق دیگری می افتد. به نظر من در انتخابات فدراسیون فوتبال، فوتبالی ها پشت علی کریمی را خالی کردند و بار دیگر ثابت کردند حرف و عملشان یکی نیست. با این حال انتخاب فردی مثل عزیزی خادم را که سالهاست در فوتبال بوده به فال نیک می گیریم و امیدواریم بتواند به فوتبال ما کمک و تغییرات اساسی را ایجاد کند. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: