به گزارش برنا؛ به دنبال اتفاقات سی‌وسومین دوره مسابقات جهانی جودو در سال 2019، فدراسیون جهانی این رشته در تاریخ 27 شهریورماه سال 1398 جودو ایران را تعلیق کرد. تصمیمی که با اعتراض و شکایت فدراسیون جودو از فدراسیون جهانی به دادگاه حکمیت ورزش همراه شد و سرانجام پس از چندین بار تعویق در صدور رای این پرونده، دادگاه حکمیت ورزش رای خود را اعلام کرد.

رضا مدنی، پیشکسوت جودو، درباره در این رابطه به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: در آئین دادسری چیزی که مطرح است، این است که وقتی یک حکمی صادر می‌شود لازم‌الاجراست طرف متشاکی ملزم به اجرای قانون است. در این رابطه الان فدراسیون جهانی باید این حکم را که از سوی دادگاه بین‌المللی ورزش صادر شده را اجرا کند و اگر آنها مطلب دیگری دارند عنوان کنند در غیر این صورت بر اساس قانون باید حکم را اجرا کنند.

او با اشاره به رایزنی‌های وزارت ورزش و جوانان در حل این مشکل توضیح داد: از دیدگاه من در بعد داخلی مقامات همه کاری برای برطرف کردن این مشکل انجام دادند. با آقای صالحی امیری چندین بار با هم ملاقات داشتیم که ایشان نهایت لطف را به این رشته داشتند و از هیچ کمکی دریغ نکردند. وزارت ورزش و جوانان هم دقیقا به همین شکل بود. خوشبختانه تا این لحظه که فعلا به سود ایران است و حالا باید دید چه اتفاقی رخ خواهد داد. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: