بیژن ذوالفقارنسب، پیشکسوت و کارشناس فوتبال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درخصوص انتخابات فدراسیون فوتبال بیان کرد: به هر چهار نامزد ریاست فدراسیون احترام می‌گذارم، به‌ ویژه علی کریمی که با درایت و منطق ورزشی خاص خودش در انتخابات حاضر شد. شنیدم اعضای مجمع به دلیل عدم تجربه مدیریتی به او رأی ندادند اما حضور کریمی در این انتخابات موفقیت‌آمیز بود. به او تبریک و خسته‌ نباشید می‌گویم و معتقدم تنها رای آوردن ملاک نیست. همین که یک نفر شجاعت دارد، یک موفقیت است. آجورلو و هاشمی هم مدیران موفق ورزش ما بوده‌اند اما باید به نظر مجمع احترام گذاشت و چهار سال از شهاب الدین عزیزی خادم حمایت کرد. هر اختلاف نظر یا سلیقه‌ای هم هست باید کنار گذاشته شود و همه برای پیشرفت فوتبال و بهتر شدن اوضاع کمک کنند.

او در ادامه افزود: امیدوارم تغییرات خوبی ایجاد و خون تازه‌ای در رگ‌های هیئت‌های فوتبال استان‌ها تزریق شود. تعداد این هیئت‌ها کم نیست و 10 استان داریم که مدیران آنها، چهار یا پنج دوره بر مسند کار هستند. نیاز به تحولات اساسی در مدیریت فوتبال کشورمان داریم. مدیر انتخاب شده هم راه سختی پیش رو دارد و امیدوارم بتواند از پس وظایفش به خوبی بربیاید.

ذوالفقارنسب با اشاره به اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: سال‌های متوالی اساسنامه فدراسیون فوتبال مشکل داشت و نیازمند اصلاحات اساسی بود. ایراداتی که فیفا به اساسنامه فدراسیون ایران گرفت مشکل آفرین بود و داشت فوتبال ایران را به دردسر می انداخت اما خوشبختانه اصلاحاتی در آن انجام شد که البته الان هم به‌صورت مشروط پدیرفته شده و مدیران تا یک‌سال فرصت دارند همان اساسنامه‌ای را تدوین کنند که مد نظر فیفاست.

این پیشکسوت خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسنامه فدراسیون فوتبال نقش دولت در این فدراسیون بود. در واقع فیفا باید باور کند که فدراسیون فوتبال ایران نهادی مستقل و غیردولتی است. همین که مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون حضور نداشت به خاطر کمک به فوتبال بود و این اصل در همه فدراسیون‌های فوتبال در دنیا رعایت می‌شود. امیدوارم سایر مشکلات اساسنامه هم هرچه زودتر برطرف شود و فدراسیون به آرامش کافی برسد. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: