به گزارش برنا؛ در یکی از حساس‌ترین بازی های هفته هفدهم لیگ برتر امروز در آبادان شاهد برگزاری بازی مهمی هستیم، دیداری که علاوه بر پرسپولیسی ها و نفتی‌ها، نتیجه‌اش برای تمام تیم های بالای جدولی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پرسپولیس در ادامه روند رو به رشدی که در این فصل دنبال می‌کند در بازی اول خود در نیم فصل دوم برابر سایپا به پیروزی خوبی دست پیدا کرد تا شاگردان یحیی گل‌محمدی با کسب هر 3 امتیاز بازی خانگی خود در مقابل شاگردان ابراهیم صادقی بتوانند در صدر جدول ماندگار شده و فاصله خود را با تیم‌های پائین‌تر حفظ کنند، دیداری که اگرچه با برتری یک بر صفر سرخ‌های تهرانی به پایان رسید اما پرسپولیس در طول بازی فرصت‌های گلزنی زیادی را روی دروازه سایپا خلق کرد که درخشش دروازه‌بان سایپا و کم دقتی مهاجمان پرسپولیس در نهایت منجر به این شد که پسران یحیی با تک گل کاپیتان تمام ناشدنی خود 3 امتیاز شیرین دیگر را به اندوخته‌های قبلی اضافه کرده و با 33 امتیاز همچنان در صدر جدول حضور داشته باشند.

تیم گل‌محمدی که نشان داده به ثبات خوب و هماهنگی لازم رسیده‌ در حالی برای دیدار بعدی‌ در لیگ برتر آماده می‌شود که امیدوار به تداوم موفقیت‌های اخیر خود است و با توجه به شرایط فنی خوب و اوضاع روحی و روانی که از آن بهره می‌برند می‌خواهد پیروزی دیگری را برابر صنعت‌ نفت تجربه کرده تا هفتمین پیروزی متوالی‌شان در این فصل را از آبادان به سوغات بیاورد، هدفی که به نظر می‌رسد برای پرسپولیسی‌ها دور از دسترس نباشد اما آنها به خوبی به این نکته واقف هستند که صنعت‌ نفت در این دیدار از انگیزه‌های ویژه‌ای برخوردار است.

قرمزهای تهرانی که با پیروزی اخیرشان برابر سایپا، صدرنشینی‌شان را تداوم بخشیدند، در حال حاضر با کسب 33 امتیاز از 16 بازی بر صدر تکیه زده‌اند و اصلا نمی‌خواهند در بهترین شرایط جایگاه‌شان را به حریف دیگری تعارف بزنند. این در حالی است که نفتی‌های آبادانی که در این فصل حضور پررنگی در لیگ بیستم داشته اند در شرایطی برای دیدار مقابل پرسپولیس مهیا شده اند که در آخرین بازی خود در فصل جاری در دیداری خارج از خانه برابر پیکان تارتار توفیقی حاصل نکردند و با شکست 2 بر صفر زمین را ترک کردند تا با توجه به این شکست دست خالی به آبادان بازگردند و حالا با انگیزه ویژه ای در اندیشه جبران مافات باشند. نفتی ها پس از قبول شکست در برابر شاگردان تارتار با کسب 23 امتیاز در رده هفتم جدول رده بندی قرار گرفته اند و در تلاش هستند از بازی هفدهم خود در لیگ که بازی مهمی برای این تیم است، با دست پر زمین را ترک کنند.

اتفاق مهم و خوب در آستانه این دیدار برای پرسپولیس را می توان باز شدن پنجره نقل و انتقالات این تیم دانست، اتفاقی که این امکان را برای پرسپولیس ایجاد می کند تا از ترابی به عنوان خرید جدیدش در این دیدار استفاده کند که با توجه به شرایط خوبی که از ترابی به گوش می‌رسد این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی باشد.

پرسپولیس که می‌خواهد همچنان مدعی شماره یک قهرمانی در لیگ بیستم باشد برابر شاگردان با انگیزه سیروس پورموسوی کار سختی دارد و می خواهد با تکرار موفقیت‌های اخیر خود 3 امتیاز حساس دیگری را به اندوخته‌های قبلی‌اش اضافه کند، اتفاقی که می‌تواند شاگردان یحیی را برای دیگر مدعیان بالای جدول دست نیافتنی تر کند. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: