به گزارش برنا؛ فریبرز محمودزاده در برنامه یه روز تازه درباره روند باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: طی مراحل اداری بحث مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی در فدراسیون فوتبال زیرنظر کمیته انضباطی و وضعیت انجام می‌شود و جزئیات پرونده‌ها در اختیار سازمان لیگ نیست و قطعا مسئولان کمیته وضعیت پاسخ صریح‌تر و روشن‌تری خواهند داد.

او افزود: با توجه به ارتباط و همکاری خوب این دو کمیته با سازمان لیگ، بحث مطالبات درخصوص باشگاه پرسپولیس و تمام باشگاه‌ها در بحث داخلی آنها بوده است. پرسپولیس توانست در بخش ‌بین الملل پنجره نقل و انتقالاتی‌اش را رفع تعلیق کرده و آن را از بسته بودن خارج کند. بر همین اساس درخواست آی‌تی‌سی مهدی ترابی هم داده شد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: در بحث ثبت‌نام بازیکنان جدید پرسپولیس در بخش داخلی منتظر جواب مکاتباتمان با فدراسیون فوتبال بودیم و فدراسیون هم قبل از بازی این تیم با نفت آبادان اعلام کرد قادر به ثبت قرارداد بازیکن این تیم نیستیم ولی عصر روز گذشته مکاتبه رسمی فدراسیون و کمیته وضعیت به سازمان لیگ ارسال شد.

محمودزاده ادامه داد: بر این اساس قرارداد مهدی ترابی ثبت و کارت بازی وی صادر شد اما همانگونه که جمشید نورشرق (رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال) اعلام کرد طبق قوانین فیفا زمانی که می‌خواهند پنجره نقل و انتقالات یک باشگاه را ببندند باید بحث تنفس و تعهد زمانی که قائل به این موضوع است هم در نظر بگیرند. ضمن اینکه عصر روز گذشته تضمین حقوقی مدیریت باشگاه پرسپولیس و اعضای هیأت مدیره به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال رسید.

او درباره اینکه کدام نهاد و با چه ضمانتی مجوز باز شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را صادر کرده است، گفت: قطعا ریز جزئیات در اختیار سازمان لیگ نیست زیرا مجری آرای صادر شده و مکاتبات کمیته وضعیت هستیم و همانگونه که گفتم تضمین حقوقی مدیران باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره اینکه شنیده می‌شود محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه خصوصی تراکتور برای باز شدن پنجره نقل و انقالاتی این باشگاه چک شخصی صادر کرده است، عنوان کرد: قطعا در بخش دولتی هم یک باشگاه دارای مجمع و اعضای هیأت مدیره منتخب مجمع است و مکاتبه حقوقی آنها می‌تواند ملاک حقوقی باشد. تا جایی که من در جریان هستم این تضمین حقوقی به صورت کتبی ارسال شد و سازمان لیگ به عنوان مجری پس از دریافت این مکاتبه قرارداد ترابی را ثبت و کارت وی را صادر کرد.

محمودزاده درباره اینکه در صورت کشیده شدن کار به AFC آیا احتمال قبول شکایت از طرف تیم‌های دیگر وجود دارد یا این نهاد رای فدراسیون فوتبال ایران را می‌پذیرد، گفت: یکی از کمیته‌های استراتژیکی که فیفا آن را قبول دارد همین کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال است و از زمان تشکیل این کمیته حقوقی، پرونده‌ها از کمیته انضباطی به کمیته وضعیت عودت داده شد.

وی ادامه داد: این کمیته مورد اهمیت و قبول فیفا است و آرای آن مورد تایید فدراسیون جهانی خواهد بود. رایی که کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال صادر و اعلام می‌کند قطعا مورد تایید نهادهای حقوقی بالادستی است زیرا این کمیته را در همه فدراسیون‌های ملی قبول دارند. سازمان لیگ هم به عنوان مجری آرای این کمیته چه در زمان بسته شدن و چه باز شدن پنجره‌ها سعی می‌کند مطابق همین آرای کمیته انضباطی و وضعیت عمل کند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: هیچ قراردادی را به شکل سرخود ثبت نخواهیم کرد و با وجود سفر مهدی ترابی با پرسپولیس به آبادان اما به دلیل ثبت نشدن قراردادش کارت بازی برای این بازیکن صادر نشد. با توجه به اینکه مسائل حقوقی در بحث داخلی خیلی مهم است می‌خواهم آنها را به شکل دقیق مطرح کنند تا خوراک بدی به سمت بیرون ندهند.

محمودزاده در پایان این گفت‌و‌گوی تلفنی عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی و برنامه یه روز تازه از حقوقدان‌های فدراسیون فوتبال و شخص جمشید نورشرق دعوت کنند تا درباره مسائل حقوقی توضیحات خود را ارائه بدهند.

گفتنی است، برنامه "یه روز تازه" مجله خبری صبحگاهی تهیه شده در گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، مهدی واعظی، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: