به گزارش برنا، محمد مرادی،  از برگزاری نخستین دوره لیگ تندرستی ابراز رضایت کرد و گفت: باید از رسانه‌ها تشکر ویژه داشته باشم که در طول برگزاری این لیگ کنار فدراسیون ورزشهای همگانی بودند و با اطلاع رسانی خود مردم را نسبت به اهمیت انجام ورزش و فعالیت‌های بدنی آگاه کردند.

وی ادامه داد: خدا را شاکریم که نخستین دوره لیگ تندرستی با رضایتمندی مردم همراه شد که این رضایت بزرگترین دستاورد برای ما محسوب می‌شود.

رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد: از هیات‌های استانی و شهرستانی و کمیته‌های کشوری که در این لیگ کاری کردند کارستان تشکر ویژه دارم. بدون اغراق باید گفت که این عزیزان برای کمک به سلامتی مردم و فعال شدن آنها و کاهش کم تحرکی از جان مایه گذاشتند. تلاش‌هایی که در ماههای اخیر انجام شد در تاریخ ورزش ایران ثبت خواهد شد و آیندگان قضاوت واقعی را در این خصوص انجام خواهند داد.

مرادی در ادامه تاکید کرد: با برگزاری لیگ تندرستی و تلاش بی وقفه‌ای که عزیزان ما در بسیاری از استان‌ها داشتند شاهد این بودیم که ورزش برای اولین بار به در منازل مردم رفت و این نوید خوبی برای سلامتی و تندرستی آحاد مردم کشورمان در آینده خواهد داد.

رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد: طراحی و تثبیت یک رویداد بزرگ که نزدیک به ۵۰۰ شهرستان و ۱۵۰۰ کمیته استانی و بسیاری از دستگاه‌های حاکمیتی را درگیر خودش بکند می‌تواند بزرگترین اتفاق برای ورزش همگانی کشورمان باشد. این ظرفیت موجب خواهد شد تا در سالهای آینده پتانسیل های موجود به فعل تبدیل شوند و این مسیر تا از بین بردن کامل کم تحرکی که بزرگترین خطر برای نسل آینده است، ادامه داشته باشد.

محمد مرادی در پایان گفت: امیدوارم مدیران ارشد کشور هر چه بیشتر به موضوع ورزش همگانی و پرداختن «همگان به ورزش» توجه کنند. احساس می‌کنم اگر لیگ تندرستی مورد توجه مجلس و دولت قرار بگیرد می‌توانیم با یک برنامه ریزی دقیق و بهره گیری از ظرفیت موجود شاهد ایجاد گفتمان قدرتمند در سطح ورزش کشور باشیم که این امکان را به وجود بیاورد که یکی از گفتمان‌های غالب در ورزش کشور و یک الگو در منطقه و سطح جهان باشد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: