منصور رشیدی، دروازه‌بان اسبق تیم استقلال، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره اتفاقاتی که در سال 99 برای آبی‌پوشان رخ داد، اظهار داشت: سال 99 به مراتب می‌توانست سال بهتری برای استقلال باشد اگر مشکلات و حاشیه‌ها دست از سر تیم بر می‌داشتند. البته استقلال از خودی‌ها ضربه خورد نه از افرادی که دور از تیم و باشگاه بودند. بعد از فینال جام حذفی باید فرهاد مجیدی حفظ می‌شد و باشگاه تیم او را تقویت می‌کرد اما متاسفانه استقلال بی سرمربی ماند تا 20 روز قبل از لیگ و در نهایت هم دیدیم که یکی دیگر از سرمایه‌های باشگاه استقلال به دلیل اینکه در زمان نامناسب روی نیمکت این تیم نشست سوخت شد.

او درباره جدایی محمود فکری از استقلال گفت: برای شخص من قابل پیش‌بینی بود که این اتفاق رخ می‌دهد چون هواداران کم تحمل شده‌اند و دیگر طاقت ناکامی ندارند. فکری در شرایطی سرمربی شد که استقلالی‌ها انتظار داشتند با رفتن فرهاد، استراماچونی برگردد اما وقتی دیدند این اتفاق رخ نداد و تیم هم نمی‌تواند فوتبال زیبایی ارائه کند و صدرنشینی هم شکننده است، اعتراض را شروع کردند. همان زمان که استقلال صدرنشین بود و فکری بابت انتقادات عصبانی می‌شد گفتم این برتری شکننده است. استقلال اگر می‌خواهد به قهرمانی در پایان فصل برسد باید ثبات بیشتری داشته باشد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: فکری هر کاری می‌توانست برای موفقیت استقلال انجام داد اما نشد که موفق شود. او در مسائل فنی اشتباهاتی داشت و در کنترل حاشیه‌های استقلال موفق نبود. یکی از اشتباهات بزرگ فکری درگیری با رسانه‌ها و حتی بازیکنان استقلال بود. او نتوانست به استقلال آرامش دهد و بی تجربگی‌های زیادی داشت. حلقه گمشده تیم فکری نظم و انضباط بود که از ابتدای سال در استقلال دیده نشد. فکری با بازیکنان حاشیه‌ساز برخورد نکرد و از خطاها و اشتباهات آنها به سادگی گذاشت. همین باعث شد اقتدار او در تیم کاهش پیدا کند و بازیکنان هم حرف شنوی لازم را نداشته باشند.

رشیدی درباره بازگشت فرهاد مجیدی بیان کرد: فرهاد سال گذشته با استقلال نتایج خوبی گرفت و با اینکه بی‌تجربه بود 2 نایب قهرمانی به دست آورد. در شرایط فعلی بازگشت فرهاد به اسقلال اتفاق بسیار خوبی بود و شخصا از او حمایت می‌کنم و از همه پیشکسوتان استقلال هم همین درخواست را دارم. در اینکه مجیدی کار سختی پیش‌رو دارد شکی نیست چون او یک تیم کاملا به هم ریخته را گرفته ولی برایش آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم نتایج خوبی بگیرد. یکی از حسن‌های بزرگ فرهاد این است که تیم فعلی استقلال را به خوبی می‌شناسد و فقط نیاز دارد با چند بازیکن که امسال به این تیم پیوسته‌اند آشنا شود. مجیدی اول از همه باید روی خط دفاعی استقلال کار کند و بعد از آن فکری به حال خط هافبک تیم کند تا بتوانند مهاجمان را تغذیه کنند. عملکرد مهاجمان استقلال در زمان مجیدی خوب بود و امیدوارم دوباره شاهد همان عملکرد باشیم.

او ادامه داد: من به موفقیت استقلال با مجیدی خوشبینم البته به شرطی که فضا فراهم باشد. سال 1400 می‌تواند سال خوبی برای استقلالی‌ها باشد و بعد از 8 سال قهرمانی را به دست بیاوریم.

پیشکسوت استقلال درباره لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام تعطیلات عید نوروز گفت: جا دارد سال جدید و فرا رسیدن بهار را به مردم عزیز ایران که سال سختی را پشت سر گذاشتند تبریک بگویم و امیدوارم به یمن سال جدید روزهای بهتری برای مردم ایران در راه باشد. از همه عزیزان هم تقاضا دارم در روزهای تعطیلات عید به سفر و دید و بازدید نروند و عید امسال را هم تحمل کنند تا ان‌شاءالله در سال 1400 از شر ویروس منحوس کرونا راحت شویم. واقعیت این است اگر پروتکل‌ها را در تعطیلات رعایت نکنیم قطعا فاجعه بزرگی رقم می‌خورد. 4

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: