به گزارش برنا؛ سال 1399 با تمام اتفاقات تلخ و شیرینش به پایان رسید. کشتی خود را برای المپیک آماده می‌کند، هرچند که کرونا به ویژه در نیمه نخست سال اردوهای تیم ملی را در یک سال گذشته تعطیل کرد، ولی با این حال همه فکر و ذهن کادرفنی تیم‌های ملی و کشتی گیران در یک سال اخیر المپیک توکیو بود. مسابقاتی که کشتی ایران همواره در آن بخش زیادی از مدال کاروان ایران را به سبد مدال های کشورمان اضافه کرده است.

اردوهای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا و مسابقات گزینشی المپیک در حالی در ماه های پایانی سال آغاز شد که کشتی ایران همچنان باید به دنبال کسب سه سهمیه کشتی فرنگی و سه سهمیه در کشتی آزاد باشد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی سال 2019 قزاقستان در اوزان 57 کیلوگرم توسط رضا اطری، 86 کیلوگرم توسط حسن یزدانی و 125 کیلوگرم توسط یدالله محبی صاحب سهمیه المپیک شد و حالا باید در رقابت‌های گزینشی برای کسب سهمیه اوزان 65، 74 و 97 کیلوگرم تلاش کند.

در کشتی فرنگی هم علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی توانستند سهمیه‌های المپیک را در اوزان 60، 77 و 130 کیلوگرم در رقابت‌های جهانی قزاقستان به دست آورند. با این حساب نمایندگان کشورمان باید در رقابت های پیش رو برای کسب سهمیه‌های اوزان 67، 87 و 97 کیلوگرم به میدان بروند.

محمدحسن محبی، پیشکسوت کشتی آزاد درخصوص آزادکاران اعزامی به این دوره از مسابقات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار کرد: به هر جهت المپیک میدان بسیار بزرگی است و هر کشوری که در این مسابقات حاضر می شود به دنبال این است که بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورد.

او افزرود: تیم ملی کشورمان هم قطعا این هدف را دنبال خواهد کرد بنابراین برای رسیدن به هدف باید بازیکنان را خوب آنالیز کند که تورنمنت های پیش رو بهترین میدان و فرصت برای این سنجش است. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: