به گزارش برنا، دوومیدانی ایران در آینده نه چندان دور در آسیا و جهان خواهد درخشید زیرا ظرفیت بالایی در مسیر موفقیت دارند.

سیدرضا صالحی‌امیری در آیین رونمایی از نماد و مدال‌های نخستین دوره از رقابت‌های بین‌المللی دوومیدانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: قرار است یک دوره مسابقه در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد میزبانی شود که میزبانی این رویداد در مشهد مقدس، پیام معنوی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه دوومیدانی رشته پرنشاط و مدال‌آور است،  افزود: دوومیدانی جزو هفت فدراسیونی به شمار می‌رود که اولویت کمیته ملی المپیک است و بر اساس شاخص‌گذاری، اعتبار به آن تخصیص می یابد.  دوومیدانی با کسب سهمیه های المپیک یکی از امیدها حتی برای کسب مدال است.

صالحی امیری با مهم خواندن رشته دوومیدانی در ایران و ظرفیت‌های این رشته گفت: دوومیدانی در آینده نه چندان دور در آسیا و جهان خواهد درخشید. لازمه رسیدن این رشته پرهیز از هر گونه حاشیه است.

همچنین سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو نیز گفت: در سال المپیک هستیم و دوومیدانی ۲ سهمیه کسب کرده و امیدواریم در رویداد بین‌المللی دوومیدانی در مشهد سهمیه‌های دیگری کسب کنیم.

سجادی ادامه داد: اگر ورزش ایران در میزبانی این دوره از مسابقات موفق عمل کند بدون شک می‌شود امیدوار بود که در دوره‌های بعدی ایران میزبان برخی از مسابقات گزینشی المپیک در رشته دوومیدانی باشد.

این رقابت‌ها طی روزهای ۱۸و۱۹ فروردین ماه جاری در بخش بانوان (به صورت قهرمانی کشور) و ۲۲ و ۲۳ فروردین ماه در بخش آقایان به صورت بین المللی و قهرمانی کشور با حضور بیش از ۱۵ کشور خارجی به میزبانی ورزشگاه امام رضا(ع) شهر مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: