به گزارش برنا؛ شیوع بیماری کرونا و تداوم سایه این ویروس بر سر دنیا باعث شد امسال هم مسابقات فوتبال در سراسر دنیا تحت تاثیر کووید 19 قرار بگیرند. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در همین راستا تصمیم گرفت مثل سال گذشته رقابت های لیگ قهرمانان به صورت متمرکز در یک کشور برگزار کند. بر همین اساس از هر گروه قرعه به یک کشور افتاد تا میزبان سایر همگروهی هایش باشد.

استقلال که با تیم های الاهلی عربستان، الدحیل قطر و الشرطه عراق همگروه بود برای برگزاری بازی های خود در لیگ قهرمانان آسیا باید به عربستان برود و دیدارهای خود را در این کشور برگزار کند.

جدا از اینکه همواره کشورهای عربی در میزبانی از نمایندگان ایرانی کارشکنی هایی ایجاد می کنند، یکی از دردسرهای استقلال در این رقابت ها، ساعت برگزاری مسابقات است.

در کشور عربستان به دلیل شرایط آب و هوایی مرسوم است که مسابقات فوتبال بعد از اذان مغرب و در ساعاتی که هوا به خنکی می رود، برگزار شوند. برهمین راستا ساعت بازی های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم پاسی از شب برگزار می شود. دیدارهای استقلال براساس اعلام afc در ساعات 24 بامداد انجام خواهد شد. اتفاقی که نه تنها استقلال بلکه هیچ کدام از تیم های ایرانی به آن عادت ندارند و غیر از چند مسابقه در سال های گذشته که در ماه مبارک رمضان برگزار می شد، تیم های ایرانی تجربه ای درباره آن ندارند. در واقع تایم دیدارهای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا تایم خواب و استراحت بازیکنان است و فرهاد مجیدی و دستیارانش باید تدبیری بیاندیشند تا بازیکنان استقلال به دلیل این اختلاف عجیب ساعت بازی هایشان در ایران و عربستان به دردسر نیفتند.

البته فرهاد مجیدی از همان زمانی که تایم بازی های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد، از مدیریت باشگاه درخواست کرد که تیم چند روز زودتر به جده برود تا او بتواند با در نظر گرفتن چند جلسه تمرینی برای بازیکنان در ساعات پایانی شب بتواند آنها را به بازی کردن در این تایم عادت بدهد. بر همین اساس قرار است استقلالی ها تقریبا یک هفته زودتر از شروع مسابقات به عربستان سفر کنند تا بلکه بتوانند با این اختلاف ساعت خودشان را هماهنگ کنند.

برگزاری 6 دیدار دشوار و حساس در 16 روز به خودی خود برای شاگردان فرهاد مجیدی آن هم در مقابل تیم هایی که تا بن دندان مسلح هستند دشوار خواهد بود چه برسد به اینکه استقلالی ها مجبورند با این اختلاف ساعت هم کنار بیایند و خودشان را با آن هماهنگ کنند.

باید منتظر ماند و دید که مجیدی به جز برگزاری تمرینات در ساعات پایانی شب در شهر جده چه تدابیر دیگری برای هماهنگ شدن بازیکنانش با برگزاری مسابقات گروهی لیگ قهرمانان در تایمی که فوتبالیست های ایرانی در حال استراحت هستند خواهد داشت. 3

برنامه بازی های استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

26 فروردین: استقلال – الاهلی / ساعت 24

29 فروردین: استقلال – الشرطه / ساعت 24

اول اردیبهشت: استقلال – الدحیل / ساعت 21:30

4 اردیبهشت: استقلال – الدحیل / ساعت 24

7 اردیبهشت: استقلال – الاهلی / ساعت 24

10 اردیبهشت: استقلال – الشرطه / ساعت 21:30

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: